Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року приєдналася до святкування цього дня. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
Мета відзначення цього дня – нагадати кожному про обов’язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства.
На Чернігівщині, де третину населення становлять громадяни віком після 60-ти років, людьми такої категорії опікується КЛПЗ «Обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни». За словами головного лікаря закладу Володимира Товчиги, щорічно госпіталь надає медичну та реабілітаційну допомогу понад 2 тис. чоловіків та жінок переважно похилого віку.
«У нашому закладі працює два відділення – реабілітаційно-терапевтичне та реабілітаційно-неврологічне, де широко застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування, масаж, лікувальна фізкультура, тренажери, тобто, весь комплекс, який можна призначати людям в залежності від їхнього стану. Приємно, що про нас ніколи не забуває як обласна, так і міська влада. Завдяки їхній турботі, а також уваги з боку спонсорів, наш заклад має все необхідне для того, щоб пацієнти почувалися тут, як вдома. Немає проблем із медикаментами, харчуванням, проведенням дозвілля для наших стареньких. В нас працює злагоджений і турботливий персонал, які – від молодшої медичної сестри і до завідувачів відділень – докладають неабияких зусиль, щоб громадяни похилого віку повною мірою відчували жагу до життя. На щастя, нам вдається підтримувати заклад в належному стані – маленькі, затишні палати на 4-2 ліжка, оснащені всім необхідним для людей з обмеженими фізичними можливостями, є візочки, ходунки, інше засоби для пересування. Одночасно можемо приймати на лікування до 100 пацієнтів», – наголошує Володимир Товчига.
Умовами перебування у закладі задоволені і його пацієнти.
80-річний житель Корюківки розповідає: «Я вже понад 10 років майже постійно лікуюся тут і знаю – лише завдяки медичному персоналу госпіталю, мені вдається не тільки порівняно нормально себе почувати, а і займатися вихованням онуків».
Бабуся трьох онучок з Чернігова додає: «Медики госпіталю вже стали для мене начебто другою родиною. Так як вони лікують та доглядають мене тут, мабуть, в жодній з інших лікарень не буває. Я люблю цих людей і зичу їм терпіння».
76-річний прилучанин говорить: «У госпіталі мене все влаштовує – наявність ліків, фізпроцедур, телевізори в палатах і хороше харчування. Ми, старі люди, знаємо – якщо до нас так ставляться лікарі – значить, ми ще комусь потрібні!»
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|