Рак молочної залози – найбільш розповсюджена онкологічна патологія у жінок та посідає одне з перших місць за рівнем інвалідності та смертності. А все через те, що жінки, нехтуючи правилами профілактики хвороби, часто звертаються до спеціалістів вже у занедбаних стадіях, які важко піддаються лікуванню.
Незважаючи на потужну інформаційно-роз’яснювальну роботу медиків, широкий доступ до обстеження по ранньому виявленню раку молочної залози, кількість випадків цього виду злоякісних новоутворень зростає. І Чернігівщина – не виняток. Щороку в області виявляється понад 350 випадків захворювань на рак молочної залози. У структурі онкологічної захворюваності у жінок рак молочної залози посідає І місце (18,1%).
Втім, рак – не вирок – запевняють лікарі. Перші стадії раку молочної залози доволі успішно лікуються, навіть якщо у жінки виявлено це захворювання на пізніх стадіях, є всі підстави говорити про ефект від оперативного втручання і повернення жінки до нормального та якісного життя.
Основний заклад Чернігівщини, де займаються профілактикою та лікуванням раку молочної залози – КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер». Тут створені всі можливостями для діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороби. Щорічно у диспансері проводяться дні відкритих дверей, під час яких жительки області без попереднього запису мають змогу побувати на прийомі у мамолога, пройти відповідне обстеження та консультування, а в разі потреби – отримати направлення на стаціонарне лікування.
Цьогорічний день відкритих дверей в онкологічному диспансері відбудеться 20 жовтня у поліклінічному відділенні закладу (пр. Миру, 211) де спеціалісти – мамологи прийматимуть всіх бажаючих жінок. Більш того, враховуючи доволі невтішну ситуацію в регіоні із захворюванням на рак молочної залози, дні відкритих дверей проходитимуть протягом місяця щосереди, що дасть змогу проконсультувати та обстежити якомога більшу кількість жительок Чернігівщини.
«Ми значно посилюємо роботу по профілактиці цього виду раку, – зазначив головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб, – плануємо провести кілька виїздів в райони області, зокрема, в Прилуки, Куликівку, населені пункти Чернігівського району, де в місцевих лікувальних закладах наша спеціалісти прийматимуть тамтешніх жінок».
Крім того, до проблеми профілактики та раннього звернення до спеціалістів долучаються і громадські організації. Зокрема, одна з них – ОНКО-КОМ-ЮЕЙ – виступила ініціатором оригінальної ідеї, озвученої під час прес-конференції у Чернігові – чоловіки, здебільшого воїни АТО, даруватимуть жінкам рожеві троянди, що символізуватимуть здоров’я, красу та жіночність. Передбачається, що жінка, отримавши квітку, замислиться над тим, аби відвідати мамолога і у такий спосіб збереже своє здоров’я. Разом із Черніговом така акція проходитиме ще в п’яти містах України.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|