Попри деякі соціально-економічні негаразди в державі, система охорони здоров’я обласного центру рухається у визначеному напрямку, наближаючи медичну допомогу до населення та працюючи над покращенням матеріально-технічної бази лікувальних закладів. На цьому 28 жовтня під час розширеної наради у Чернігівській міській раді наголосив начальник управління охорони здоров’я міської ради Юрій Бойко.
Очільник управління, зокрема, зазначив, що протягом року лікарні Чернігова отримали певну кількість новітньої апаратури, що дало змогу оновити обладнання, а також автопарк лікувально-профілактичних закладів. Крім того, було запроваджено новітні технології у процес діагностики та лікування пацієнтів. «Понад все ми пишаємося впровадженням сучасної методики хірургічного втручання при захворюваннях серця та судин. Якщо раніше ми всіх таких пацієнтів направляли до столичних клінік, то зараз, завдяки обладнанню та підготовленим спеціалістам, ми здійснюємо надскладні операції на серці (аорто-коронарне шунтування, встановлення водіїв ритму) саме в наших закладах, зокрема, у Чернігівській міській лікарні №2. Також ми активно використовуємо у лікуванні серцево-судинних захворювань ефективні препарати тромболізису, завдяки яким смертність від кардіопатології зменшилася майже на третину. Крім того, Чернігівський пологовий будинок надає родопомічну допомогу у великому обсязі майже половині жінок Чернігівщини. Тут використовуються новітні перинатальні технології, зокрема, робота 14 індивідуальних пологових залів, прийняття пологів у водному середовищі. Все це і, звісно, відповідне обладнання дозволяють виходжувати немовлят вагою менше кілограма, що кілька років тому було неможливим».
Втім, медики мають претензії до вищих органів державної влади. За словами Юрія Бойка, й досі не зрозумілі повноваження госпітальних округів, відсутність інформування стосовно напрямку, в якому йде реорганізація вітчизняної системи охорони здоров’я. «Простий приклад, – говорить Юрій Бойко, – профільне міністерство нам так і не довело результати роботи пілотних проектів з реформування медицини, що здійснювалися у чотирьох областях України. А може б ми це змогли використати в нашому місті? Крім того, необхідно було б удосконалити законодавчу базу стосовно надання медичних послуг на рівні первинної ланки охорони здоров’я. Держава цього не забезпечує і тому ми самі разом із Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації працюємо по удосконаленню медичної допомоги населення. А ще ми вдячні Чернігівській міській раді, що нинішнього року виділила нам 63 мін. грн., без яких нам би було сутужно».
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|