Меню
 
Головна arrow Новини
Ситуація із захворюваністю на грип в області різко погіршилася, свідченням чого є збільшення випадків хвороби серед дітей, громадян похилого віку, а також смерть медичного працівника через ускладнення грипу. На цьому 21 січня наголошували учасники наради в облдержадміністрації.

Ситуація із захворюваністю на грип в області різко погіршилася, свідченням чого є збільшення випадків хвороби серед дітей, громадян похилого віку, а також смерть медичного працівника через ускладнення грипу. На цьому 21 січня наголошували учасники наради в облдержадміністрації.

Кожного дня медики фіксують не одну сотню випадків захворювання на ГРВІ та грип. Крім того, вони зазначають: хвороба тільки набирає обертів, а попереду, у лютому-березні, на нас очікує ще друга хвиля активності вірусу. Прикро, але хвороба все частіше вражає дітей, адже вони здебільшого перебувають в організованих колективах, не мають імунітету і не дотримуються простих правил профілактики.

«На сьогодні в області захворіло 4864 особи, з них 2568 дітей, – зазначив головний державний санітарний лікар області Микола Донець. – Зареєстровано 43 випадки грипоподібних захворювань. По Чернігову захворіло 1773 особи, дітей – 943. Показник захворюваності був нижчим за епідемічний поріг на 41%. За попередніми даними, ситуація в Чернігові ускладнилася і скоріше всього, що буде дана пропозиція про введення обмежувальних заходів в закритих установах і в навчальних закладах».

Отже, незважаючи на те, що у середньому по регіону епідемічного порогу поки не досягнуто, у деяких районах – Бахмацькому, Ічнянському, Козелецькому, Чернігівському – він перевищений, а у Ніжині через велику кількість хворих вже введено обмежувальні заходи. Також в області закрито 32 навчальних заклади. За словами Миколи Донця, є необхідність введення карантину і в інших районах Чернігівщини.

На жаль, вакцинація проти грипу не належить до обов’язкового календаря щеплень. Тому ті, хто хоче вдатися до цього найефективнішого методу профілактики, змушений купувати вакцину в аптеках за 150-170 грн. Втім, за словами заступника генерального директора підприємства «Ліки України» Лариси Мартиненко, її там достатньо, як і достатньо спеціальних противірусних та профілактичних препаратів.

У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш запевнив, що екстрена медична служба має все необхідне для надання першої допомоги хворим, госпітальна база готова для прийняття будь-якої кількості інфікованих, а у разі необхідності поліклініки області працюватимуть без вихідних. Крім того, дільничні лікарі та сільські медики будуть обходити родини, де знаходяться вагітні жінки з метою раннього виявлення хвороби. «У період епідемії в поліклініках передбачений окремий прийом хворих на ГРВІ, при збільшенні кількості викликів будуть додатково залучені медичні працівники для надання допомоги населенню. На час епідемії обмежується планова госпіталізація хворих, передбачено телефонне опитування громадян з метою виявлення захворювання. В області функціонує 597 інфекційних ліжок та 30 відділень з палатами інтенсивної терапії, які оснащені апаратами штучної вентиляції легень, фібробронхоскопами, наркозно-дихальною апаратурою, моніторингу цілодобового спостереження за станом хворого, передбачено додаткове розгортання і перепрофілювання 300 ліжок та 2000 ліжок для обсервації. Бригади для надання консультативної та невідкладної допомоги укомплектовані у повному обсязі. Визначено групи епідемічного ризику, що підлягають проведенню профілактичних щеплень проти грипу. Зараз у закладах, підпорядкованих Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, завершено щеплення 80 людей (74 підопічних у прилуцькому Будинку дитини «Надія» і 6 працівників). Управління звертає увагу на необхідність додаткового виділення коштів з місцевих бюджетів на забезпечення медичних закладів лікарськими засобами та проведення щеплень проти грипу», – наголосив Петро Гармаш.

Ситуацію із захворюваністю на грип влада готова взяти під суворий контроль. Зокрема, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич дав низку доручень щодо посилення протиепідемічних заходів серед населення, зокрема, забезпечення масочного режиму на підприємствах, керівництво яких повинно, турбуючись про своїх працівників, забезпечити їх як засобами профілактики, так і навіть ліками. Крім того, Петро Гармаш вніс пропозицію про відновлення роботи спеціальної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів