Меню
 
Головна arrow Новини
Як розвиватиметься система охорони здоров’я Чернігівщини.

Під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, яка відбулася 21 січня, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш повідомив присутніх про основні напрямки розвитку галузі.

Зокрема, як і в попередні роки, медики працюватимуть над подальшим покращенням надання якісної лікарської допомоги населенню Чернігівщини, підвищенням її доступності до жителів, особливо сільської місцевості. Велика увага приділятиметься первинній ланці медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, забезпеченню доступу до екстреної допомоги, профілактиці та ранньому виявленню соціально небезпечних захворювань, проведенню інформаційної роботи з пропаганди здорового способу життя.

Крім того, одним з основних напрямків буде і робота з оптимізації наявного ліжкового фонду та приведення його до вимог затверджених нормативів з урахуванням потреб населення. Триватиме процес створення міжрайонних акушерських та кардіологічних відділень, забезпечення належних умов праці медиків у сільській місцевості, залучення до регіонів молодих кадрів зі створенням для них необхідних матеріально-побутових умов.

«Задля досягнення нормативів забезпечення мережею амбулаторій та підрозділів центрів первинної медико-санітарної допомоги в області необхідно додатково відкрити 95 лікарських амбулаторій у містах та 24 – у селах, – наголосив Петро Гармаш. - Також актуалізуватиметься робота третинного рівня надання медичної допомоги. Так в обласній лікарні працюватимуть над удосконаленням кардіо- та судинної хірургії, торакальної хірургії, оперативної гінекології. Наближенню медичної допомоги до населення повинна сприяти і підготовка до створення лікарень інтенсивного, відновлювального та планового лікування».

Як і раніше, триватиме робота із оптимізації кадрів, залучення додаткових коштів у систему охорони здоров’я, вишукування можливостей для додаткового фінансування окремих медичних напрямків, а також створення умов для суттєвої економії палива, електроенергії, води. Передбачається, що неабияким стимулом для подальшого розвитку системи охорони здоров’я на місцях стануть місцеві програми із забезпечення житлом молодих працівників, навчання студентів у вишах, введення грошових надбавок для медиків, впровадження інших стимулюючих заходів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів