Моніторинг перебігу епідемічного процесу в області дозволяє констатувати – темпи поширення захворюваності на грип уповільнюються, що свідчить про зменшення активності збудника грипу. Втім, це не означає, що сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій завершується. На цьому 4 лютого наголошували учасники оперативної наради в облдержадміністрації.
Хоча нинішня епідемія не така потужна, як 7 років тому, вона неабияк налякала жителів Чернігівщини, адже її збудник вразив кожну 4 дитину та чи не кожного 11 -12 дорослого. Крім того, перебіг захворювання супроводжується вираженими грипозними симптомами та призводить до ускладнень, від яких, на жаль, вже померли десятеро громадян. І хоча цього тижня медики говорять про зниження захворюваності, найближчим часом на нас чекає черговий сплеск активності вірусу – наголосив головний Державний санітарний лікар області Микола Донець: «Друга хвиля розпочнеться на 8 і 9 тижні. Вона буде викликана вірусом Б, він по інтенсивності трошки менший, ніж грип А, захворюваність передбачається нижчою і слід очікувати легкого перебігу захворювань. Прогнозується, що по області захворіє 210-215 тисяч населення».
Нинішня хвиля грипу багато чого навчила як лікарів, так і громадян. Наприклад, медики розробили ефективний алгоритм дій по оперативній ізоляції хворих та забезпеченню громадян необхідними протизастудними медикаментами. Про це розповів начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, зазначивши: « З минулого року у нас залишилося 100 доз препарату таміфлю, зараз отримали на область ще 350 упаковок таміфлю, які розподілені на місця. Створюється 10% запас лікарських засобів, додатково з обласного бюджету залучили майже 160 тисяч грн. Кошти розподіляються на обласну лікарню та дитячу обласну лікарню, де зараз перебуває 150 дітей із застудними захворюваннями. У нас перепрофільоване відділення пульмонології, діагностичне відділення. Найбільш важкі випадки з області ми відбираємо на обласну лікарню, надаємо медичну допомогу в умовах реанімаційного відділення. Передбачено розгортання 300 додаткових ліжок, а також 2000 ліжок передбачається задіяти у разі потреби для лікування таких хворих. Можна із впевненістю констатувати – смертельні випадки через ускладнення грипу пов’язані з пізнім зверненням за медичною допомогою. Загалом в області розгорнуто 597 інфекційних ліжок. По екстреній медичній допомозі ми також відчуваємо спад захворювання. Втім, настороженість є і до другої хвилі захворювань ми готові. У зв’язку із подорожчанням ліків проводиться робота по призначенню максимально ефективних препаратів. Таким чином, комплексний план по боротьбі зі грипом медиками виконується у повному обсязі».
Громадяни ж зі свого боку навчилися не зволікати зі зверненнями до лікарів з приводу застудних захворювань – понад 2 тисячі людей щодня отримують консультації, а у разі необхідності направляються на стаціонарне лікування.
Враховуючи зменшення темпів поширення грипу, на нараді оговорювалося питання щодо припинення вимушених канікул у загальноосвітніх закладах. Зокрема, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький вважає, що якщо терміни карантину у школах будуть продовжені, під загрозою зриву опиняться проведення шкільних олімпіад з базових дисциплін та конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Тому заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич зазначив, що з понеділка загальноосвітні заклади, за винятком кількох, будуть відкриті для навчання. А освітянські заходи необхідно проводити за присутності медичних працівників, які повинні оглядати дітей та визначати стан їх здоров’я.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|