Меню
 
Головна arrow Новини
Про покращення надання населенню Чернігівщини кардіологічної допомоги йшлося на нараді, яку провів 9 лютого перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Про покращення надання населенню Чернігівщини кардіологічної допомоги йшлося на нараді, яку провів 9 лютого перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

В її роботі взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін головний лікар КЛПЗ «Обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог, головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко, керівник обкому профспілки працівників охорони здоров'я Павло Потапко, очільники провідних лікувально-профілактичних закладів системи охорони здоров’я Чернігівщини.

Учасники наради обговорили стан кардіологічної, адже серцеві недуги є найбільш поширеними серед населення регіону та посідають перше місце за рівнем смертності та інвалідності.

Інформуючи присутніх про роботу закладу по наданню медичної допомоги громадянам із серцево-судинними захворюваннями Ігор Батог зазначив, що минулого року було госпіталізовано 98 хворих з гострим інфарктом та 66 – з нестабільною стенокардією, що більше ніж у попередні роки. Завдяки державно-приватному партнерству, зокрема, через співпрацю із ТОВ «Альфа Медика», в обласному кардіологічному диспансері здійснено ремонт та придбано сучасне лікувальне обладнанням, що дозволяє надавати належну медичну допомогу пацієнтам. Крім того, планується запустити соціальну програму, яка передбачає стентування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. «Приватна структура готова надавати безкоштовно допомогу жителям області, купивши сучасний дороговартісний ангіограф і будуть безкоштовно встановлювати імпланти, закуплені за державний бюджет, – повідомив Ігор Батог. – Реально близько 1200 хворих зможуть почати отримувати такі послуги».

Свої думки стосовно перспектив кардіологічної допомоги, створення ефективної системи надання медичних послуг та подальшого розвитку державно-приватного партнерства висловив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін.

На думку учасників наради, схожі послуги хворі можуть отримувати і в обласній лікарні. Тож озвучувалися різні думки. Учасники наради зійшлися на тому, що майбутнє медицини – за комплексними закладами третинного рівня при наявності ефективних вузькопрофільних медичних закладів зі здоровою конкуренцією. Присутні окреслили спектр діяльності центрів серцево-судинної хірургії, які функціонують при очолюваних ними закладах.

Підбиваючи підсумки наради, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук підкреслив, що в області здійснюються певні кроки по запобіганню та лікуванню серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Зокрема, діє спеціалізована програма обласної ради, яка передбачає виділення коштів на придбання препаратів, які будуть використані для тромболізису при інфарктах та інсультах. «Крім того, ми повинні приділяти необхідну увагу і обласній лікарні, і міським закладам, які також ведуть боротьбу із серцево-судинними захворюваннями. А приватні заклади також можуть вкладати свої кошти і тоді ми подивимось, наскільки вони будуть ефективно конкурувати із державними лікарнями», – зазначив Валентин Мельничук.



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів