Меню
 
Головна arrow Новини
Громадське здоров’я: стан і перспективи

Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський 03 березня відвідав з робочим візитом Чернігівську область, під час якої прийняв участь у ряді заходів.

На зустрічі з головою облдержадміністрації Валерієм Кулічем Заступник Міністра обговорив особливості реформування сфери охорони здоров'я на Чернігівщині. В нараді також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Представники виконавчої влади в області та урядовець розглянули ряд питань щодо розвитку якісного медичного обслуговування на Чернігівщині. Увагу було акцентовано на реорганізації первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини. Зокрема зазначалося про можливі шляхи покращення матеріально-технічного забезпечення амбулаторно-поліклінічної служби та заохочення лікарів.

Віктор Шафранський взяв участь у засідання круглого столу «Громадське здоров’я. Актуальний стан і перспективи», який проходив У Чернігівській міській раді. У засіданні взяли участь міський голова Владислав Атрошенко, заступник міського голови Ольга Хоніч, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, представники МОЗ України, керівники медичних закладів Чернігова.

Головним питанням, яке розглядалось на круглому столі, було питання розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини у контексті реформування охорони здоров’я. Віктор Шафранський підкреслив важливість розвитку первинної ланки та сімейної медицини як основи надання медичної допомоги у переважній більшості європейських держав. Адже можливість кожного пересічного громадянина звернутися до сімейного лікаря і отримати кваліфіковану медичну допомогу, розпочати і завершити лікування у цього ж лікаря – є найкращою і найефективнішою методикою надання медичної допомоги. Говорячи про розвиток первинної медичної допомоги, заступник Міністра охорони здоров’я зазначив: «Люди на місцях ще не перейнялися філософією сімейної медицини. Ми надіємось, що система сімейної медицини на прикладі Чернігова покаже свої переваги. І в той же час, це не означає, що мінімізуються інші напрямки розвитку медицини. Але первинною ланкою повинна стати сімейна медицина».

За результатами обговорення питань розвитку первинної медичної допомоги на круглому столі підписано Меморандум щодо співробітництва Чернігівської міської ради та Української Асоціації сімейної медицини.

Під час робочого візиту Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський ознайомився з роботою КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», оглянув після реконструкції урологічне та новостворене торакальне відділення, розглянув з керівництвом перспективу розвитку закладу.


Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів