Навчання розраховане на лікарів загальної практики сімейної медицини, дільничних терапевтів та педіатрів, а також лікарів інших спеціальностей амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров’я Чернігівщини. Воно започатковане Українським тренінговим центром сімейної медицини Національного медичного університету імені О. О. Богомольця спільно з Міжнародним центром підготовки та освіти у сфері охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (США) та Проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова клінічного та адміністративного потенціалу системи послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД в Україні».
Як зазначила директор Українського тренінгового центру сімейної медицини Ольга Висоцька, серія тренінгів із цих питань проводиться в пріоритетних регіонах, де спостерігається підвищення захворюваності на ВІЛ, туберкульоз, інші поведінкові захворювання. «Це надзвичайно актуальна тема, орієнтована на інтеграцію ВІЛ-послуг у первинну ланку надання медичної допомоги, на взаємодію лікарів з «вузькими» фахівцями для формування «команди», яка б працювала над у напрямку протидії соціально небезпечних захворювань. На жаль, Україна продовжує посідати перші місця за поширеністю таких хвороб, – зауважила Ольга Висоцька, – тому тільки об’єднання всіх служб здатне покращити таку невтішну ситуацію. Ми хочемо сформувати правильну позицію у сімейних лікарів стосовно того, як їм треба працювати та протидіяти небезпечним захворюванням. Тренінг складається із кількох модулів, орієнтованих як на набуття лікарями організаційних питань, нормативної бази, так і на вміння клінічно мислити і правильно вести таких хворих в системі охорони здоров’я, взаємодіяти зі спеціалізованими службами та впроваджувати постконтактну профілактику».
Одна із тих 46 лікарів, що беруть участь у тренінгу, завідувач відділення загальної практики-сімейної медицини КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Оксана Кадяєва вважає, що такі навчання є дуже важливими у навчанні лікарів, адже сімейний лікар першим стикається із хворим і повинен мати високу кваліфікацію для надання медичної допомоги та вирішення подальшої «долі» хворого.
«Кожного хворого ми скеровуємо для проходження анонімного тесту на ВІЛ. Результат тесту хворий отримує безпосередньо на руки, після діагностичного консультування спеціаліста він направляється у спеціалізований заклад, де отримує висококваліфіковану медичну допомогу та супровід. Втім, не кожен із наших лікарів одразу може визначитися із направленням. Тому такі курси будуть доволі позитивними як для сімейних лікарів, так і для інших спеціалістів. Не можна сказати, що я, наприклад, зараз кожного дня стикаюся із хворими на ВІЛ. Коли ж засади сімейної медицини стануть визначальними для всієї системи охорони здоров’я, звісно, тоді ми частіше будемо мати справу з цими інфекціями. Тому навчання нам у цьому дуже і дуже допоможе».
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|