Меню
 
Головна arrow Новини
7 квітня міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день здоров’я. Цього року він проходить під гаслом «Переможемо діабет».

Цукровий діабет – одна із хронічних хвороб, що здатна не тільки завдати великих страждань людині, а призвести до інвалідності та навіть передчасній смерті, адже, якщо людині поставлено такий діагноз, в її організмі не буде жодного органу і системи, якої він би не торкнувся. Особливо страждає серцево-судинна, опорно-рухова, нервова та травна системи, які через підвищений рівень цукру у крові та чутливість судин не здатні виконувати повною мірою своїх фізіологічних функцій. Отже, діабет можна охарактеризувати як «тихого вбивцю». Таким чином, це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної або відносної (порушення взаємодії з клітинами-мішенями) недостатності гормону інсуліну, в результаті чого розвивається гіперглікемія – стійке збільшення вмісту глюкози в крові. Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням всіх видів обміну речовин – вуглеводного, жирового, білкового, мінерального та водно-сольового. Тому проблема цукрового діабету завжди у полі зору медиків, а не тільки в окремі дні року.

Нині на Чернігівщині із діагнозом цукрового діабету живуть більше 27 тис. людей (майже на 1,5тис. більше, ніж було на початку минулого року), з них 5643 пацієнта отримують інсулінові препарати (на півтори сотні більше минулорічного показника), дітей – 198.

«Кожні 10-15 років кількість хворих на діабет подвоюється. На жаль, зростає і відсоток людей, що мають переддіабетичні захворювання. Тому дуже важливо діагностувати захворювання на ранніх етапах, залучати людей до профілактики захворювання, бо його потім набагато важче лікувати, ніж своєчасно попереджати захворювання, – стверджує завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова. – А для того, щоб визначити схильність людини до діабету, не так вже багато і потрібно, достатньо хоча б раз на півроку здати кров на цукор (його норма – 3,3- 5,5 мг/ммоль).

Останнім часом у боротьбі із діабетом намітилися певні позитивні тенденції. Наприклад, з грудня минулого року в державі створюється реєстр хворих на цукровий діабет, який дасть змогу пацієнтові не турбуватися про те, чи надійде в аптечну мережу той або інший інсуліновий препарат, адже він отримуватиме його за рецептом у найближчій аптеці. Крім того, реєстр вказуватиме про перебіг захворювання, його ускладнення. А ще це сприятиме чіткому та суворому обліку препаратів, на які виписуються рецепти. До речі, через те, що в реєстр вводяться паспортні дані та ідентифікаційних код хворого, доступ до нього не буде відкритий будь-кому.

На жаль, в державі припинено дію Програми «Цукровий діабет» і певною мірою витрати на придбання препаратів лягають на плечі як пацієнта, так і органів місцевого самоврядування. Отже, це зайвий раз доводить, що боротися із хворобою варто починати ще на ранніх етапах, а для її профілактики необхідно дотримуватися здорового способу життя, раціонального харчування, уникати стресів та вимірювати рівень цукру у крові».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів