Меню
 
Головна arrow Новини
Чергове досягнення чернігівської медицини: у нещодавно створеному урологічному відділенні КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» 19 квітня здійснено унікальну для нашого регіону операцію з видалення злоякісної пухлини передміхурової залози.

Рак передміхурової залози посідає одне з перших місць за рівнем онкопатології у чоловіків. Тому тільки оперативне видалення залози, причому на ранній стадії захворювання, здатне назавжди позбавити хвороби пацієнта. Чернігівські онкоурологи таких операцій не робили, адже в онкодиспансері не було для цього відповідних умов. І лише після того, як у ньому відкрили профільне відділення на 10 ліжок, постало питання про радикальне лікування раку чоловічої статевої системи.

Простатектомію (саме так називається ця операція) здійснювали досвідчені спеціалісти Харківської академії післядипломної медичної освіти, що приїхали до Чернігова продемонструвати нашим хірургам свою майстерність, адже вони такі операції роблять вже тривалий час. Перед початком операції в онкодиспансері відбулася прес-конференція за участю харківських хірургів, начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, головного лікаря онкодиспансеру Валерія Зуба.

«Оперативні втручання на нирках ми вже робили, – наголосив Валерій Зуб, – а от простатектомія – новий для нас метод лікування злоякісних пухлин чоловічої статевої системи. Рак передміхурової залози з кожним роком прогресує, за останнє десятиліття кількість його випадків зросла у десять разів. Звісно, ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми і вирішили запросити фахівців для того, щоб подивитися, як вони роблять такі операції, а також провести навчання та семінари для наших лікарів. Простатектомія не потребує особливого сучасного обладнання, втім, це надскладна хірургія, де повинна використовуватися менш травматична апаратура, що не викликає великих некротичних змін після оперативних втручань. Такі операції вкрай необхідні нашим пацієнтам і за умов, якщо радикальна операція здійснюється своєчасно, пацієнт повертається до нормального життя. На жаль, сьогодні ми не зможемо замінити хірургічне втручання якимось іншим методом лікування раку передміхурової залози».

«Прогноз – не менше 10 років повноцінного життя. Це один з критеріїв, за яким ми відбираємо таких пацієнтів, – зауважив к.м.н. , доцент, завідувач кафедри урології Харківської медичної академії післядипломної освіти Ігор Антонян. – Дана операція ефективна там, де існує відповідна стадія захворювання. Це, мабуть, найнебезпечніший вид раку у чоловіків. Тому метод простатектомії важко переоцінити, хоча від буде дійовим лише тоді, коли будуть як ранні методи діагностики, так і відповідно навчені кадри і, звісно, професійний досвід. Надати його чернігівським онкохірургам ми сьогодні і приїхали, бо хворих – багато і хірургам роботи додасться».

«Співпраця із харківськими колегами дає результати, – зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. – Наші урологи відтепер матимуть можливість отримати неоціненний досвід, який піде на користь пацієнтів. Тобто, робота обласного онкологічного диспансеру виходить на зовсім новий рівень надання медичної допомоги населенню. Сподіваємося, що така співпраця буде продовжена в подальшому».



Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів