Найчастіше люди зверталися до послуг медиків з приводу підвищеного артеріального тиску, загострення серцево-судинних захворювань та хронічних недуг.
За словами заступника директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Валентини Луценко, збільшення кількості викликів пов’язане із тим, що поліклініки області не працювали, а ось бригади «швидкої» виконували свої обов’язки у посиленому режимі.
«Цими днями наші спецавтомобілі з усім необхідним для надання невідкладної допомоги працювали у місцях масових святкувань як у Чернігові, так і в районних центрах Чернігівщини. Всім, хто до нас звертався, було надано кваліфіковану медичну допомогу, а при потребі – направлено до стаціонарів», – каже Валентина Луценко.
А от завідувач травматологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня № 2», де знаходиться найбільший травмпункт області Сергій Кушнір говорить, що протягом вихідних кількість пацієнтів значно зросла: «Якщо у таку пору року до нас щоденно звертається у середньому близько 40 людей, то протягом 7– 9 травня ми надавали допомогу понад 60 пацієнтам на добу. Це травми кінцівок, отримані внаслідок падіння на вулиці, струс головного мозку, а також подряпини та відкриті рани. Що характерно, цієї весни зросла кількість постраждалих від укусів кліщів. І це не дивно, адже люди, святкуючи на природі, не застосовували методів індивідуальної профілактики укусів комах. Бувало і таке, що кліща на своїй шкірі вони знаходили вже тоді, коли видалити його можна було лише за допомогою хірургічного втручання з наступною консультацією та наглядом інфекціоніста на предмет виявлення хвороби Лайма».
Отже, медики у черговий раз звертаються до жителів Чернігівщини з проханням намагатися убезпечити себе від невідкладних станів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|