У ході проведення заходу члени ради ознайомилися із роботою кабінету «Довіра» та рентгенологічного відділення КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня», Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, амбулаторій загальної практики сімейної медицини №1 та №2 КЗ «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги», мобільної амбулаторії ОГО «Відродження нації», Прилуцького спеціалізованого будинку дитини «Надія», Центру творчості дітей та юнацтва.
На засідання були запрошені члени Прилуцької міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу; заступники голів Прилуцької, Срібнянської, Варвинської, Талалаївської райдержадміністрацій з гуманітарних питань, голови районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу; головні лікарі ЦРЛ та Центрів ПМСД, начальники відділів освіти, начальники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Прилуцького, Срібнянського, Варвинського, Талалаївського районів; ЗМІ.
У вступному слові заступник голови обласної державної адміністрації Романова Наталія Андріївна наголосила на актуальності проблем протидії
туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та звернула увагу, що всі необхідні умови для надання інтегрованих послуг у м. Прилуки є: сформована управлінська команда, потужна мережа закладів освіти та медицини, соціальних установ, громадських організацій, ЗМІ - включаючи місцеве телебачення та інше. Однак, ситуація із захворюваністю та смертністю на ВІЛ/СНІД та туберкульоз у м. Прилуки залишається чи не найгіршою в області. Це свідчить про те, що відповідні служби недопрацьовують. Проведення виїзного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу облдержадміністрації саме у м. Прилуки є невипадковим, а заздалегідь спланованим заходом, націленим на подальшу докорінну зміну ситуації.
Начальник Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Гармаш Петро Петрович проінформував присутніх, що засіданню передував моніторинговий візит (25 березня 2016 року) обласних спеціалістів до медичних закладів м. Прилуки. У ході візиту були детально вивчені та обговорені нагальні питання поліпшення ситуації з ВІЛ/ТБ, визначальної ролі Центру ПМСД, вкладу закладів обласного підпорядкування – Прилуцьких протитуберкульозного, наркологічного, шкірно – венерологічного диспансерів. Гармаш П.П. звернув увагу присутніх на те , що ситуація у сфері ВІЛ/ТБ у м. Прилуки є незадовільною вже декілька років поспіль і висловив сподівання, що на засіданні будуть визначені і в подальшому вирішені питання, що докорінно поліпшить ситуацію.
Із ґрунтовною доповіддю «Про стан надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям м. Прилуки та шляхи удосконалення роботи» виступила заступник міського голови м. Прилуки, голова міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ інфекції/СНІДу Фесенко Тетяна Михайлівна.
Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун Микола Петрович детально охарактеризував ситуацію із туберкульозом у м. Прилуки та окреслив практичні шляхи її поліпшення.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|