З території закладу евакуювали постраждалих, надавали їм першу медичну допомогу, визначали ступінь ушкоджень і поранень та доправляли їх до лікарень. Все це відбувалося за безпосередньою участю працівників навчального центру Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які надали наочний навчальний матеріал, засоби іммобілізації, приладдя для швидкої евакуації та поділилися своїм досвідом рятування людей.
«Нам було дуже і дуже цікаво, – розповідає студентка 2 курсу акушерського відділення Марина М. – Звісно, ми щось знаємо, адже вивчили такий предмет, як «Сестринство». Втім, навчання підуть нам на користь, адже одна справа теорія, інша – практика».
«Я горда тим, що вмію надати першу медичну допомогу – робити штучне дихання, непрямий масаж серця, – доповнює її одногрупниця Альона Т. – У житті це згодиться, адже ніхто не знає, в якій ситуації він опиниться і коли знадобляться медичні навички».
Заняття проводилися як для студентів коледжу, так і для його викладачів та старших медичних сестер лікувальних закладів Чернігова, які зараз перебувають на курсах.
«За своє професійне життя я кілька разів стикалася із ситуацією, коли постраждалому була потрібна моя допомога, – розповідає одна зі медичних сестер зі стажем. – Втім, ніколи не пізно, а головне – корисно ще раз ознайомитися із принципами надання першої медичної допомоги. Розумієте, зараз такий час, що може статися будь що. Тому тільки професійна витримка та вміння зможуть інколи врятувати людині здоров’я та життя».
Навчання складалися з двох етапів – теоретичної частини, де вивчали поводження з вогнегасниками, види надзвичайних ситуацій та принципи надання першої медичної допомоги. У ході практичної частини відбулося закріплення отриманих знань та власне застосування навичок під час рятування людей
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|