Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині кожна четверта подружня пара - безплідна.

Раннє статеве життя, недотримання інтимної гігієни, шкідливі звички, невміння правильно реагувати на стрес, обтяжена спадковість – це лише деякі із чинників, які унеможливлюють народження дітей у молодих і не тільки. Причому така ситуація характерна не тільки для нашої області, а і для всієї України, особливо для регіонів, яким притаманний високий темп життя. Саме Чернігів 8 червня було обрано місцем проведення «круглого столу» щодо проблем репродуктивного здоров’я, адже в області і без того протягом останніх 10-15 років відмічається від’ємний приріст населення.

Учасники засідання – лікарі - гінекологи та репродуктологи однієї з провідних клінік Києва та КЗ «Чернігівський пологовий будинок» наголошували, що сучасні медичні технології здатні подарувати безплідній родині дитину за допомогою екстракорпорального запліднення, внутрішньо маткової інсемінації та інших методів, що базуються на потужній науково-практичній базі. Звісно, здебільшого такі маніпуляції здійснюються у провідних клініках Києва, Харкова, Одеси. Втім, і Чернігів у цьому плані не «пасе задніх» – Чернігівський пологовий будинок, Центр планування сім’ї активно працюють над збереженням репродуктивного здоров’я населення. За словами завідувача гінекологічного відділення №1 Чернігівського пологового будинку Олега Матвейка, в області протягом останніх 10 років спостерігаються сталі тенденції щодо причин безпліддя. «Це і запальні процеси в статевій системі, особливо такі, що виникають у молодому віці. У подальшому на перше місце виходять гормональні порушення, ендометріоз, зміни, обумовлені доброякісними новоутвореннями, – зазначає Олег Матвейко. – Саме запальні процеси у статевій системі жінок – об’єкт нашого інтересу. Завдяки сучасним технологіям ми здатні їх вилікувати та дати надію жінці на появу дитини».

«Все частіше причиною подружнього безпліддя стають проблеми із чоловічим здоровцям, – наголошує київський гінеколог Олександр Микитюк. – Саме чоловіки не вміють адекватно реагувати на стрес, не дотримуються режиму дня, через важку роботу не здатні налаштувати себе на ефективний відпочинок. Та ще й куріння та вживання алкоголю створюють невтішну перспективу взагалі не мати дітей. Таким чином, можна із впевненістю констатувати – проблема третини безплідних пар криється у чоловіках».

«Запобігти безпліддю ( а безплідним вважається подружжя, яке не має дітей протягом одного року активного статевого життя без засобів контрацепції при умові, що жінка не старша 35 років) дуже просто, – зауважує його колега Тарас Хомета, – достатньо дотримуватися деяких рекомендацій: займатися подружнім сексом не 3-4 рази на день, як це буває у молодят – у такому випадку змінюється чоловіча спермограма – а не більше 4 разів на тиждень, уникати вживання алкоголю, особливо пива, яке може призвести взагалі до імпотенції. Жінкам не можна курити, адже тютюн негативно впливає на фертильні гормони. Звісно, необхідне як повноцінне харчування, так і повноцінний відпочинок перед тим, як пара планує зайнятися коханням».

Гінекологи запевнили: незважаючи на те, що ситуація із безпліддям викликає занепокоєння як самих подружніх пар, так і лікарів, останні здатні допомогти 90% пар, що бажають мати дітей. Вони для цього мають як технології, так і низку спеціальних програм. Отже, не зволікайте зі зверненням до кваліфікованих медиків, які обов’язково допоможуть відчути радість від появи та виховання дитини.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів