Леонід Якович Замдборг очолював туберкульозний диспансер протягом 23 років (1956 – 1979). За цей час заклад не тільки став одним з провідних у сфері охорони здоров’я Чернігівщини, а і посів чільне місце у фтизіатричній службі колишнього СРСР, адже у середині 70-х років минулого століття його визнали одним з найкращих на території Радянського Союзу. Це стало можливим завдяки невтомній праці Леоніда Замбдорга по впровадженню новаторських методів діагностики, лікування, профілактиці туберкульозу, а також реабілітації хворих на сухоти. Головний лікар започаткував особливу методику перебування пацієнтів, вивів на новий етап діагностично-лабораторну службу та санітарно-просвітницьку роботу закладу. За час його головування було закладено фундаменти нових корпусів диспансеру, значно розширилися можливості лікувальних відділень, покращилися побутові умови та харчування пацієнтів.
Ідея увіковічнити заслуги та пам’ять Леоніда Замбдорга належить теперішньому головному лікареві диспансеру, кандидату медичних наук, доценту Миколі Дейкуну, який провів велику роботу з популяризації новаторських ідей Замбдорга. Тому разом з керівником єврейської громади Чернігова Семеном Бельманом і було вирішено втілити цю ідею у життя шляхом встановлення пам’ятної дошки. Це найменше, що поки може зробити колектив диспансеру для того, щоб Леоніда Замбдорга пам’ятали як колишні співробітники закладу, так і теперішні лікарі, медичні сестри та інший персонал.
На урочистості з нагоди відкриття дошки зібралися численні представники медичної спільноти обласного центру, які теплими словом згадали Леоніда Замбдорга, його неоціненний внесок у поступальний розвиток фтизіатричної служби Чернігівщини. Відтепер дошка з його ім’ям нагадуватиме співробітникам протитуберкульозного диспансеру про людину, яка за своє коротке життя змогла зробити дуже і дуже багато для одного з потужних медичних закладів Сіверського краю.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|