Інформація щодо наявної кількості медикаментів, що знаходяться в лікувальних закладах області – відкрита і доступна, адже на сайті УОЗ ОДА щотижнево здійснюється її оновлення, – наголосив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.
За рахунок коштів державного бюджету в області виконуються спеціалізовані програми цільового призначення. У 2015 році, за рахунок централізованих поставок область отримала ліків та виробів медичного призначення на 48 млн грн.. крім того, здійснено оплату за надані ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Юкрейн» послуги з гемодіалізу на 15, 3 млн грн.. Загальна сума становить 63,3 млн грн. – 58% від потреби (109,2 млн грн.).
На забезпечення амбулаторного лікування громадян пільгових категорій у 2016 році передбачені кошти місцевих бюджетів на суму 39,4 млн грн., що на 55,1% більше, ніж у минулому році. Протягом шести місяців поточного року вже використано 16,1 млн грн., в тому числі для інвалідів, учасників ВВВ та прирівняних до них осіб 526,6 тис грн., дітям-інвалідам до 16-ти років 370,8 тис. грн., хворим на психічні розлади – 327,8 тис грн., онкохворим – 624,5 тис грн. Крім того, для потреб зубопротезування пільгових категорій громадян заплановано 1474,8 тис грн., протягом півріччя спрямовано 689,5 тис грн. Асигнування на медикаментозне забезпечення пільгових категорій населення передбачені в усіх районах та містах у межах загальної суми асигнувань на охорону здоров’я.
«Хворі на онкогематологію діти вже до кінця літа отримають спеціальні ліки. Також покращиться стан забезпечення інсуліновими препаратами - на закупівлю інсуліну на початок року було 16 млн. гривень, всі місцеві бюджети долучилися до цього, виділили 7,5 млн грн. додатково зі своїх бюджетів. У червні з обласного бюджету додатково також було виділено 7 млн грн., зараз на придбання інсулінів виділено більше, ніж 31млн, а потреба до кінця року складає 35 млн. Таким чином, забезпечення інсуліновими препаратами в області становить майже 90%» - зазначив Перо Гармаш
Інше питання – наявність вакцин проти сказу та укусів змій. На жаль, люди, які постраждали від тварин та плазунів, змушені звертатися за сироваткою до білоруських медиків. «Постійно на це актуальне та серйозне питання наголошуємо у МОЗ та інших структурах, - наголосив Петро Гармаш. - На сайті Міністерства охорони здоров’я розміщено інформацію, що в Україну вже ввезено 91 тисяча доз вакцини проти сказу. У найкоротший термін знайдемо можливість забрати дози, призначені для нашої області. Гірша ситуація із вакциною проти укусів змій, хоча Чернігівщина не належить до тих регіонів України, де ця проблема настільки актуальна, як у східних та південних областях, для нас також передбачена певна кількість цих препаратів. Крім того, вже закупили 90 доз сироватки (при потребі 3,5-4 тис) з обласного бюджету, які було спрямовано на потреби обласної дитячої лікарні».
Петро Гармаш вбачає вирішення проблеми безперебійного забезпечення медикаментами у більш виваженій роботі відповідного міністерства щодо проведення тендерних процедур, призначенні Міністра охорони здоров’я та своєчасному корегуванні місцевих бюджетів.
«Пріоритетом вважаємо забезпечення медикаментами вагітних жінок та дітей – у цьому напрямку здійснюється стовідсоткове фінансування». – наголосив Петро Гармаш.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|