Меню
 
Головна arrow Новини
Всесвітній тиждень грудного вигодовування

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня більше, ніж в 120 країнах світу. Приводом для його запровадження стало прийняття у серпні 1990 року Інночетійської Декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Щороку Всесвітній Альянс проголошує початок кампанії, і традиційно вона проводиться протягом 40-го тижня року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Всеукраїнський тиждень грудного вигодовування проводиться з 2001 року.

Девіз тижня в цьому році – «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку».

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку – цільові показники майбутнього міжнародного розвитку, що діятимуть до 2030 року, і нараховують 17 глобальних цілей задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості, а також протидії кліматичним змінам.

Грудне вигодовування є інтегрованою частиною більшості наступних Цілей Сталого Розвитку:

Ціль 1:Покінчити з бідністю в усіх її формах в усьому світі. Грудне вигодовування є природним та економним способом вигодовування дитини. Воно доступне для кожного та не обтяжує сімейний бюджет у порівнянні зі штучним.

Ціль 2: Покінчити з голодом, забезпечити продовольчу безпеку і поліпшення харчування і сприяти сталому розвитку сільського господарства. Виключно грудне вигодовування до шести місяців та його продовження до двох років та довше забезпечує організм дитини високоякісними та поживними нутрієнтами в потрібній кількості, чим допомагає попередити голод та ожиріння. Для немовлят грудне молоко – найбезпечніше харчування, а грудне вигодовування – це постійний доступ до безпечної, поживної та достатньої їжі.

Ціль 3: Забезпечити здоровий спосіб життя і сприяти добробуту для всіх у будь-якому віці. Грудне вигодовування значно покращує здоров’я, розвиток дітей, сприяє зменшенню захворюваності матерів.

Ціль 4: Забезпечити всеохоплюючу і справедливу якісну освіту і заохочувати можливості навчання протягом усього життя для всіх. Грудне вигодовування та необхідний прикорм є фундаментом для розвитку когнітивних навичок і, відповідно, здібностей до навчання та здобуття освіти.

Ціль 5: Домогтися гендерної рівності та розширити права і можливості всіх жінок і дівчаток. Грудне вигодовування дає кожній дитині рівні можливості на початку життя.

Ціль 6: Забезпечити наявність і раціональне використання водних ресурсів та санітарії для всіх. Грудне вигодовування за вимогою забезпечує дитину необхідною рідиною навіть у спекотну погоду, тоді як приготування суміші вимагає доступу до чистої та якісної води та умов для її приготування.

Ціль 7: Забезпечити загальний доступ до недорогого, надійного, стійкого і сучасного енергопостачання. Грудне вигодовування потребує значно меншого енергопостачання в порівнянні зі штучним.

Ціль 8: Сприяти неухильному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх. Годуючи жінки, яких підтримують роботодавці більш продуктивні у своїй праці.

Ціль 9: Створити гнучку інфраструктуру, сприяти всеосяжній і стійкій індустріалізації і заохочувати інновації. Годуючи жінки потребують підтримки роботодавців, сім’ї та суспільства для того, щоб справлятися із труднощами в індустріалізованому та урбанізованому середовищі. Велике значення мають перерви та обладнані кімнати для годування груддю на робочому місці.

Ціль 10: Зменшити нерівність всередині країн і між ними. Підтримка грудного вигодовування, особливо серед уразливих груп, допоможе зменшити суспільну нерівність.

Ціль 11: Зробити міста і населені пункти відкритими, безпечними, життєздатними і стійкими. У сучасних містах матері та їх діти потребують безпеки та доброзичливого ставлення, при кризових ситуаціях ця група людей є найбільш вразливою та вимагає особливої підтримки.

Ціль 12: Забезпечити стійкі моделі споживання і виробництва. Грудне вигодовування – здорове, рентабельне харчування, що не забруднює довкілля та не вимагає великих ресурсів.

Ціль 13: Вжити термінових заходів з боротьби зі зміною клімату та її наслідками. Грудне вигодовування захищає здоров’я малюка, особливо під час погодних катастроф, спричинених кліматичними змінами.

Ціль 14: Зберігати і раціонально використовувати океани, моря і морські ресурси в інтересах сталого розвитку. Процес виробництва сумішей та їх продаж пов’язаний з відходами, що забруднюють воду.

Ціль 15: Зберігати і відновлювати екосистеми суші і сприяти їх раціональному використанню, раціонально розпоряджатися лісами, боротися з опустелюванням, зупинити і повернути назад процес деградації земель і зупинити процес втрати біорізноманіття. У порівнянні з штучним вигодовуванням, грудне – екологічне. Виробництво сумішей потребує молочної промисловості, яка виснажує природні ресурси, спричиняє вуглецеве забруднення атмосфери та, відповідно, впливає на клімат.

Ціль 16: Сприяти створенню мирних і вільних від соціальних бар'єрів суспільств в інтересах сталого розвитку, забезпечувати доступ до правосуддя для всіх і створювати ефективні, підзвітні і засновані на широкій участі установи на всіх рівнях. Годування груддю закріплене в правах людини та багатьма конвенціями. Необхідне впровадження національних політик та законодавчих основ для захисту та підтримки годуючих матерів та немовлят.

Ціль 17: Зміцнювати засоби досягнення сталого розвитку та активізувати роботу механізмів Глобального партнерства в інтересах сталого розвитку Глобальна Стратегія Вигодовування Немовлят та Дітей раннього віку (GSIYCF) забезпечує мультисекторальну співпрацю і базується на партнерстві та розвитку шляхом впровадження програм та ініціатив з підтримки грудного вигодовування.

Отже, грудне вигодовування – це ключовий елемент, який обумовлює благополучний початок життя, рівність, розвиток, закладає основи здоров’я та розумових здібностей, є важливою складовою турботи про світ, в якому ми всі живемо.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів