Завдяки багатопрофільністі, сьогодні фахівці Чернігівського обласного онкологічного диспансеру здатні надати висококваліфіковану медичну допомогу майже будь-якого напрямку.
Лікарі постійно проходять стажування на базі вітчизняних та зарубіжних провідних медичних закладів, постійно вчаться, працюють над собою, відвідують науково-практичні конференції. Втім іноді виникають надскладні випадки, коли надзвичайно складно поставити правильний діагноз.
Потрібно говорити відверто: забезпечення належним діагностичним обладнанням регіональних медичних установ залишає бажати кращого, позначається і недостатнє фінансування медичної галузі. У будь-якому випадку заручником ситуації є пацієнт, який має право бути впевненим у своєму діагнозі. Адже без правильного й однозначного діагнозу не можна призначити ефективне лікування. Як розібратися в діагнозі? Як вирішити свої сумніви? Як переконатися, що лікар достатньо кваліфікований, і повірити, що лікування, яке отримує хворий, ефективне й оптимальне? «Задля вирішення саме таких складних випадків в онкодиспансері впроваджується система під назвою «Друга думка» , – повідомив головний лікар Валерій Зуб. – Головний меседж, який нам би хотілося донести до аудиторії: на сьогодні пацієнтові нема необхідності щоразу шукати правди в столиці. Ми постійно співпрацюємо з фахівцями провідних профільних закладів України, і якщо виникає потреба дізнатися думку колег, ми її отримуємо».
Практика показує: складні моменти, що вимагають консіліумного рішення, виникають не частіше трьох-чотирьох разів на місяць. В основному це питання, пов'язані з лікуванням гематологічних пацієнтів.
Чернігівський обласний онкологічний диспансер співпрацює з:
– Національним інститутом раку НАМПО ім. П. Л. Шупика;
– Інститутом експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Є.Кавецького;
– НДІ гематології та трансфузіології АМН України на базі Київської міської клінічної лікарні №9.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|