Меню
 
Головна arrow Новини
Багаторічна співпраця польських та чернігівських медиків дає суттєвий результат: відтепер лікарі-інтерни та медичні сестри з нашої області матимуть змогу навчатися та проходити стажування у клініках міста Познань. Така домовленість стала результатом відвідування делегації Чернігівщини Великопольського воєводства, яке відбулося наприкінці серпня. Про це йшла мова 5 вересня на брифінгу в облдержадміністрації.

Мета візиту до наших західних сусідів – ознайомитись із тим, як працює польська система охорони здоров’я, зокрема у плані впровадження страхової медицини, оптимізації ліжкового фонду та доступу пацієнтів до сучасних методів діагностики та лікування. За словами очільниці нашої делегації, заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової, свого часу поляки також опинилися перед складним вибором моделі вітчизняної медицини, мали проблеми із лікарськими кадрами та відчували гострий дефіцит обладнання. А тепер ця галузь там успішно працює на засадах загальноєвропейських стандартів. Тому польські медики і погодилися, так би мовити, «підтягнути» до свого рівня і чернігівську медицину.

«Ми домовилися про те, щоб польська сторона надала нашим медичним закладам як гуманітарну допомогу, так і деяке обладнання. Наші польські друзі таку можливість мають, адже, згідно європейських стандартів, медична апаратура повинна оновлюватися кожні п’ять років. Враховуючи, що в наших лікарнях є обладнання, що працює вже майже 30 років, їхня допомога для нас буде суттєвою», – зазначила Наталія Романова.

Також вона наголосила, що чи не головним досягненням візиту стала можливість направити низку медичних сестер з нашої області на навчання до польських медичних вишів, причому, при бажанні вони можуть залишитися працювати у подальшому у цій країні. Для цього потенційні претендентки повинні будуть пройти співбесіди та довести як своє бажання вчитися, так і продемонструвати свій фаховий рівень. Ознайомитися із сучасними європейськими стандартами у польській медицині зможуть і молоді лікарі, про що повідомив завідувач гінекологічного відділення КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер» Юрій Шень: «Безперечно, навчання наших молодих лікарів-інтернів у Польщі дасть їм неоціненний досвід роботи в сучасних європейських умовах, який вони зможуть застосувати в наших лікувально-профілактичних закладах».

«Польський досвід для нас цікавий у першу чергу тим, як поляки вирішували нагальні питання своєї медицини. Вони одразу обрали шлях страхової медицини , створивши «народний фонд», завдяки якому там кошти йдуть за пацієнтом. Ми про це також активно говоримо, – зазначив головний лікар КЛПЗ «Обласна лікарня» Андрій Жиденко. – Пацієнт сам обирає як клініку, так і лікаря. Там створена модель, яка повністю забезпечує потреби високоспеціалізованої медицини на всіх її рівнях. Ця польська модель для нас більш прийнятна, адже ментальність поляків і українців дуже схожа».

Учасники делегації вважають – досвід спочатку реформування, а потім і успішної роботи медичної галузі Республіки Польща може бути активно запозичений в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема. А продовженням співпраці медиків Великопольського воєводства і Чернігівщини стане приїзд польських медиків на Чернігівщину. І не виключено, що незабаром в області з’явиться українсько-польська клініка із європейським підходом як до пацієнта, так і до умов праці та заробітної плати медичного персоналу.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів