Меню
 
Головна arrow Новини
Всесвітній день першої допомоги

Щороку другої суботи вересня всі Національні Товариства Червоного Хреста відзначають Всесвітній День першої допомоги. В цьому році Всесвітній день першої допомоги відзначався під девізом: «Перша допомога дітьми і для дітей». У минулому році, день першої допомоги відзначався під девізом: «Перша допомога для старіючого населення». У зв'язку з цим в 2016 році заходи здійснюватимуться з особливим фокусом на ці обидві найуразливіші групи населення.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають, як правило, несподівано. В основному, це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.

Людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти: оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед він потребує; забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів; зробити штучне дихання «із рота в рот» або «із рота в ніс» та зовнішній масаж серця й оцінити їх ефективність; зупинити кровотечу накладанням джгута, стисної пов’язки або пальцевим притискуванням судин, накласти пов’язку при пошкодженні (пораненні, опіку, кровотечі, відмороженні, травмі); іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток, важкій травмі, термічному ураженні; надати допомогу при тепловому і сонячному ударах, утопленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості; використати підручні засоби при перенесені, завантаженні і транспортуванні потерпілого; визначити необхідність транспортування потерпілого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом.

Саме тому при проведенні цього дня особлива увага приділяється формуванню навичок та популяризації знань із надання першої допомоги червонохресним активом та волонтерами уразливим верствам населення з особливими потребами, одиноким громадянам похилого віку при надзвичайних ситуаціях та вуличному травматизмі. Широко залучається шкільна молодь та студенти до цієї акції з підготовки до навичок прийомів першої допомоги з послідуючою демонстрацією серед однокласників та вдома. Уміння за плечима не носити. Засвоєння знань прийомів надання першої долікарської допомоги хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів