Меню
 
Головна arrow Новини
29 вересня 2016 року Україна разом із міжнародною медичною спільнотою відзначає Всесвітній день серця. Враховуючи актуальність проблеми боротьби із серцево-судинними захворюваннями, нинішнього року Міністерство охорони здоров’я України дало старт Всеукраїнській кампанії протидії цим захворюванням, яка триватиме 100 днів.

Вже протягом тривалого часу серцево-судинні хвороби посідають перше місце у світі за рівнем смертності та інвалідності громадян. Так, за дослідженнями ВООЗ, щорічно від цих недугів помирають понад 60 мільйонів людей, причому більшість із них у країнах з розвинутою економікою. Таким чином, стреси, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, а також вплив шкідливих звичок – факторів, які притаманні жителям країн з високим рівнем життя – стають основними чинниками появи та розвитку серцево-судинних захворювань.

На Чернігівщині ці хвороби також посідають перше місце за станом захворюваності населення, на них припадає 28,8% від усіх хвороб, або 59027,2 на 100 тис. жителів.

«Серце і судини варто берегти з молодого віку, – стверджує головний лікар КЛПЗ «Обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог. – Необхідно звертати увагу на те, що людина вживає у їжу, як вона реагує на стреси і наскільки часто обстежується у спеціалістів задля раннього виявлення захворювань системи кровообігу. Крім того, позбавлення тютюнокуріння, та надмірного вживання алкоголю здатне продовжити життя людському серцю. Також варто звертати увагу на ранні прояви проблем із серцево-судинною системою – підвищену втомлюваність, перепади артеріального тиску, періодичні болі у серці, різні реакції організму на зміни погоди тощо. Для цього людям, особливо після 40 років необхідно хоча б двічі на рік проходити обстеження у кардіолога, який у разі необхідності призначить лікування».

Загалом чернігівські медики мають все необхідне для своєчасного та ефективного надання допомоги хворим на недуги системи кровообігу, в наявності сучасне обладнання, що дозволяє діагностувати хвороби на ранніх стадіях. Також налагоджена ефективна співпраця із провідними науково-дослідними інститутами країни, зокрема, із ДУ «Національний Інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України», фахівці яких приїжджають консультувати пацієнтів з області.

«Таким чином, у подоланні хвороб серцево-судинної системи все залежить від самої людини, яка може створити всі необхідні умови для здорового та якісного життя», – наголошує Ігор Батог.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів