Процес реформування медичної галузі обирає нові горизонти. Виникає гостра необхідність скоротити загальну кількість ліжок у стаціонарних закладах області, щоб не витрачати даремно кошти та забезпечити ефективну роботу ліжка, що залишаться.
Проблема кількості лікарняних ліжок надзвичайно актуальна саме для Чернігівщини. На цьому наголосила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова: «У нас найбільший показник ліжкового фонду на 10 тисяч населення, він становить 99,5, а в середньому по Україні – 79,9. На перше вересня в області працювало 10322 ліжка, що менше порівняно з 2015 роком на 589 ліжок.
Ліжковий фонд області має складати 6283 ліжка, тобто, має бути зменшений на 4628 ліжок.
Втім, скоротити ліжка – не проблема. Головне, щоб людина мала змогу без черги потрапити на стаціонарне лікування, отримати там кваліфіковану допомогу і скористатися новітніми методами діагностики. І саме над цим доведеться ретельно попрацювати».
В умовах реформування галузі все гостріше постає питання роботи регіональних медичних округів де пацієнт зможе отримувати допомогу на різних якісних рівнях.
«Створення єдиного лікарняного простору в межах визначеного регіону с додаванням кількох сусідніх районів надасть змогу забезпечити збалансовану кількість ліжок різного профілю, яку будуть розташовані в місцевих регіональних лікарнях в залежності від їх матеріально-технічної бази, кадрових ресурсів», – зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.
Загалом планується створити 5 регіональних медичних округів (із центрами у Чернігові, Чернігівському районі, Ніжині, Прилуках та Корюківці), які надаватимуть допомогу як загальносоматичним хворим, так і людям, що потребують невідкладного кардіологічного, психоневрологічного лікування, а жінкам – допомоги під час пологів. Це у свою чергу зміцнить засади, на яких базується Єдиний медичний простір Чернігівщини.
«Для розгалуженої мережі лікарень Чернігівщини пропонується три рівня надання стаціонарної медичної допомоги, – зауважив Петро Гармаш, – лікарня інтенсивного лікування першого базового рівня переважно планового лікування, регіональні лікарні інтенсивного лікування другого рівня в обраних географічних центрах регіональних округів, обласні лікувально-діагностичні центри».
Таким чином, медичним закладам Чернігівщини доведеться працювати у нових умовах, з новими підходами до діагностики і лікування, а також з високим дефіцитом лікарів деяких спеціальностей.
«Сподіваємося, що процес реформування медичної галузі Чернігівщини відчуватиме підтримку з боку центральної влади, без якого він не зможе ефективно розвиватися», – наголосив Петро Гармаш.
Участь у розширеному засіданні колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації взяв доцент кафедри організації управління охорони здоров’я НАПМО імені П.Л. Шупика, заслужений працівник охорони здоров’я України, к.м.н. Валерій Бугро, який представив власні дослідження щодо принципів ефективної оптимізації галузі охорони здоров’я України і , зокрема, Чернігівщини.
Довідково: Доповідь начальника Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації П.П. Гармаша «Функціонування медичних закладів в умовах дії постанови КМУ від 25.11.2015 № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» та відміни дії наказу МОЗ України від 23.02.2000 № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я».
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|