Меню
 
Головна arrow Новини
Новий метод хірургічного оперативного втручання представлено 7 жовтня у Чернігові: він дозволяє не тільки проводити практично безкровні операції, а і значно зменшити термін перебування хворого на лікарняному ліжку та підвищити якість післяопераційної реабілітації.

Цей метод високочастотної електрозварювальної технології, у принципі, не новий, адже був розроблений ще наприкінці 70-х років Київським інститутом електрозварювання імені Є.О. Патона. Втім, в хірургії його почали використовувати спочатку американські, а потім китайські медики. Отже він, так би мовити, вдруге повернувся в Україну і його взяли на «озброєння» вітчизняні хірурги. Цей метод дозволяє не користуватися хірургічним скальпелем, а розрізати та зшивати тканини спеціальними ножицями з електродами. Тобто, орган, на якому здійснюється оперативне втручання, не кровить, бо судини та капіляри закриваються без швів, а тканина залишається практично непошкодженою. Завдяки цьому пацієнт швидше одужує. Як зазначив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін: «Такі операції важливі для пацієнтів. Це якість оперативного втручання, зменшення больового синдрому. Метод здешевлює саму операцію, адже всім відомо, що часто саме пацієнти змушені сплачувати за використання витратних матеріалів».

Одними з перших новою технологією почали користуватися хірурги обласного онкологічного диспансеру. «Ми закупили чотири апарати, із шести операційних чотири ними забезпечені, – зауважує головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб. – В області їх не так багато – пологовий будинок та обласна дитяча лікарня вже використовує апарат, міська лікарня №2 збирається купляти його. Але на сьогоднішній день електрохірургія – така галузь, що швидко розвивається, існує велика конкуренція. Кожний з виробників пропонує щось своє і у кожного є свої переваги. Тому ми не будемо зупинятися тільки на одному апараті, ми плануємо, щоб у нас в закладі проводилися різнопланові операції».

На конференції було представлено кілька досліджень, які дозволяють здійснювати малоінвазивні, практично без травмування тканин, лапароскопічні операції, особливо ті, що стосуються лікування онкологічних хворих. А ось співзасновник Першого добровольчого мобільного медичного шпиталю Геннадій Друзенко розповів, що саме цей метод вже врятував життя сотень поранених у зоні АТО українських бійців.

Також під час конференції було проведено майстер-клас зі зварювання тканин на апараті, який виготовляє ТОВ «Свармед». Отже, чернігівська хірургія виходить на новий якісний рівень.













Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів