Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігові 11 жовтня обговорено попередні підсумки проекту «Я живий – почуй мене!», спрямованого на догляд, підтримку та допомогу невиліковно хворим громадянам та членам їхніх родин, а також на реалізацію права щодо отримання паліативної допомоги, інформування жителів обласного центру про засади паліативної допомоги та розвиток хоспісної служби.

Участь в обговоренні, яке присвячувалося Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги, взяли представники кафедри соціальної роботи Чернігівського національного університету (ініціатори проекту), а також експерти – депутати міської ради та начальник Управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар.

Заслухавши виступи щодо аспектів надання паліативної допомоги дорослим та дітям, а також маленьким пацієнтам з онкогематологічними недугами, учасники дійшли висновку – це питання потребує висвітлення у засобах масової інформації, постійної уваги з боку громадськості та всіх гілок владних структур. Зокрема, зазначалося, що в Україні практично відсутня розгалужена мережа для таких пацієнтів (онкохворі, літні люди, хворі на ВІЛ/СНІД, цукровий діабет, туберкульоз та інші термінальні хвороби ), які здебільшого помирають вдома.

Тож, хоча проект і носить рекомендаційний характер, на засіданні йшлося і про позитивний досвід як закордонних, так і українських спеціалістів з цього виду допомоги. Розглядалися питання психологічної підтримки невиліковно хворих людей, роботи волонтерів як з хворими, так і членами їхніх родин, широкого залучення до роботи у хоспісах представників соціальних служб.

Результатом засідання стало порушення низки питань щодо розробки стратегії інформування населення щодо паліативної допомоги та окреслення подальших перспектив створення у Чернігові виїзної паліативної служби.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів