Вже протягом десятиліть серцево-судинні захворювання посідають перше місце в Україні за рівнем інвалідності та смертності. За спостереженнями медиків, чи не кожен третій житель України і, зокрема, Чернігівщини, має ті або інші проблеми із серцем та судинами, причому ці захворювання все частіше виявляють у людей молодого та працездатного віку. Відтак на фоні і без того незадовільної демографічної ситуації, кардіопатологія є основним чинником від’ємного приросту населення в регіоні.
Порушення серцевого ритму, зокрема, миготлива аритмія – доволі загрозливий симптом, який свідчить про як зношеність серцевого м’язу, так і про порушення у ланцюжку «головний мозок – серце». Це спричиняє не тільки дискомфорт людині, а і може призвести до небажаних наслідків. Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог, зауважує: «Найчастіше миготлива аритмія – симптом хвороби. Найчастіше це ішемічна хвороба серця, набуті або вроджені вади, хронічна ревматична хвороба, патологія щитовидної залози. Десь кожний шостий хворий, якій лікується у стаціонарі, має миготливу аритмію. Це великий інвалідизуючий фактор, досить часто при аритмії виникають тромби, які можуть відриватися та призвести до інсульту або тромбоемболії легеневої артерії.
Такий майстер-клас, завдяки цілеспрямованій роботі Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, дуже потрібен, адже наші лікарі, в тому числі і медики суміжних спеціальностей, повинні бути обізнані з найпоширенішим симптомом захворювання серцево-судинної системи. Дуже добре, що такі майстер-класи проходять в нас вже не вперше».
Таким чином, раннє виявлення аритмії здатне своєчасно розпочати лікування та підвищити якість життя хворого. Саме лікарі первинної ланки повинні, в разі виявлення цієї патології, діяти швидко та професійно. Наприклад, сімейний лікар із багаторічним стажем із м. Сосниці Аліна Гордієнко дуже часто зустрічається саме із таким видом кардіопатології: «Без перебільшення, чи не кожного дня я стикаюся із двома-трьома випадками саме миготливої аритмії. Вважаю, що тільки від оперативності наданої допомоги, правильно підібраних медикаментів залежить якість подальшого життя пацієнта».
Під час майстер-класу медики ознайомилися із новітніми фармацевтичними препаратами, а також дізналися про сучасні технології, які використовуються в кардіології. До речі, обласний кардіологічних диспансер у цьому напрямку плідно співпрацює із провідним науковим закладом України – Інститутом кардіології імені академіка М.Д. Стражеска, спеціалісти якого постійно діляться із чернігівськими медиками своїм досвідом. По завершенню майстер-класу всі його учасники отримали сертифікати.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|