Меню
 
Головна arrow Новини
Сучасні темпи поширення туберкульозу на Чернігівщині свідчать, що стабілізувати епідемію сухот в регіоні можливо лише до 2020 року. Такого висновку дійшли учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції, що відбулося 3 листопада у Чернігові.

На засіданні, участь у якому взяли керівник апарату – заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар КЛПЗ «Обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, представники медичної спільноти, громадських організацій, розглядалися питання виконання обласної цільової соціальної програми протидії туберкульозу у 2016 році: досягнення, проблеми та шляхи їхнього подолання. Зазначалося, що, незважаючи на зусилля медиків, влади, громадських організацій стан захворюваності на туберкульоз в області викликає неабияке занепокоєння. Наприклад, останнім часом кількість хворих на відкриті та активні форми легеневого туберкульозу сягнула тисячі, причому серед них не тільки представники маргінальних прошарків населення, а і працюючи громадяни, в тому числі і медичні працівники. Викликає занепокоєння поширення ВІЛ-асоційованого та мультирезистентного туберкульозу. Така ситуація зумовлює і порівняно високу смертність від сухот – 12 випадків на 100 тис. населення, що більше, ніж у середньому по Україні.

Наталія Романова, вбачає високі темпи поширення сухот у незадовільній соціально-економічній ситуації в регіоні. «Туберкульоз, у першу чергу, хвороба бідності. Це пов’язано з певною соціальною напругою, психологічним станом населення, проблемою із неконтрольованими інфекціями в зоні АТО, які можуть також приходити до нашого регіону. В подоланні такого небезпечного явища дуже важливо партнерство медичних закладів з владою, громадськими організаціями», – зазначила вона.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига докладно ознайомила присутніх з нинішньою ситуацією із захворюваністю на туберкульоз та визначила основні напрямки подальшої роботи.

Для контролю стану поширення туберкульозу у місцевих медиків практично є все – медикаменти, засоби ранньої діагностики, налагоджена співпраця із суміжними службами по виявленню потенційних хворих. Втім, не вистачає повноцінного фінансування для покращення матеріально-технічної бази спеціалізованих лікарень. Відтак тільки завдяки особистих зусиль головного лікаря Миколи Дейкуна, вдалося відремонтувати приміщення та привести стан диспансеру до мінімальних стандартів ефективного лікування хворих. На черзі – велика робота по дотриманню у закладі норм інфекційного контролю.

У цьому році завершується обласна цільова соціальна програма протидії туберкульозу, яка виконана лише на 60 %. Тому, обговорюючи основні аспекти наступної програми, учасники засідання наголосили, що вона повинна дати оцінку перебігу в області епідемічного процесу та забезпечити реальний доступ до ранньої діагностики представників груп ризику, зокрема, сприяти роботі пересувних флюорографічних установок, амбулаторних моделей лікування туберкульозу. Необхідно також посилити контроль за споживачами ін’єкційних наркотиків, адже не виключено, що саме ВІЛ-асоційований туберкульоз найближчим часом стане основним у перебігу епідемії цього небезпечного захворювання.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, розповідаючи про основні аспекти реформування вітчизняної медичної галузі зазначив: «Буде створений інститут громадського здоров’я, який опікуватиметься проблемами поширення інфекційних захворювань, вакцинацією тощо. Звісно, це спрямовано на зацікавленість людей у своєму здоров’ї, а відтак на часі і впровадження засад страхової медицини, коли кожна людина повинна пройти той або інший вид обстеження, що дасть змогу вплинути на стан захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію».

Також мова йшла про попередні підсумки реалізації в області проекту «Підтримка покращення взаємодії протитуберкульозної і ВІЛ - служб». Крім того, обговорено проведення організаційних заходів до 100-річчя протитуберкульозної служби регіону «Подолаємо туберкульоз разом» на 2017-2019 роки. Учасники засідання ознайомилися із результатами інтегрованих біоповедінкових досліджень серед споживачів ін’єкційних наркотиків та використання замісної підтримуючої терапії.




Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів