Меню
 
Головна arrow Новини
3 14 по 18 листопада в Україні, як і у всьому світі, проходить Другий Всесвітній тиждень правильного застосування антибіотиків.

Зазначена акція ВООЗ спрямована на підвищення обізнаності про проблему стійкості до антибіотиків та пропаганду їх правильного використання. Стійкість до антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз глобальній охороні здоров’я. Вона зростає до небезпечно високих рівнів у всіх частинах світу, негативно впливаючи на здатність лікувати інфекційні хвороби і зводячи нанівець багато досягнень охорони здоров’я та медицини.

За спостереженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 60% людей чули про необхідність правильного використання антибіотиків, але не знають, як цю проблему можна вирішити. Відтак люди, знаючи, що антибіотики – доволі серйозні лікарські препарати і потребують особливої уваги при лікуванні, продовжують використовувати їх при звичайній застуді та грипі. А, між тим, ГРВІ викликають віруси, а не бактерії і антибіотики при таких станах не тільки не допомагають, а й шкодять. Крім того, майже третина опитаних громадян припиняють лікуватися цими препаратами як тільки відбувається певне покращення перебігу захворювання.

Іноді навіть сімейні лікарі, дільничні терапевти та педіатри продовжують широко призначати антибіотики, тим самим, «заганяючи» захворювання у «глухий кут». Тому і не дивно, що виникає безліч ускладнень при лікуванні того ж самого ГРВІ.

Втім, відповідальних лікарів, які обізнані з необхідністю обережно ставитися до такого виду лікування – більшість. Наприклад, заступник головного лікаря з медичної частини КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» , к. м. н. Ярослав Вольський вважає, що застосовуючи антибіотики, люди самі ставлять під загрозу перебіг захворювання. «У розвинутих країнах світу антибіотик – рецептурний і безкоштовний препарат, – наголошує Ярослав Вольський, – будь-хто не може його придбати у звичайній аптеці. А в Україні вільний їхній продаж створює передумови для резистентності збудника хвороби до антибіотиків. У нашому закладі ми ретельно ставимося до антибіотикотерапії та намагаємося використовувати перевірені часом препарати, дотримуючись протоколів лікування того або іншого захворювання».

Що ж можна зробити задля боротьби зі стійкістю бактерій до антибіотиків? Необхідно дотримуватися піяти основних правил, які розроблені ВООЗ :

- використовувати тільки ті препарати, які призначив дипломований лікар;

- дотримуватися повного курсу лікування навіть тоді, коли симптоматика зникла;

- не використовувати антибіотики, що залишилися після попереднього курсу лікування;

- не передавати свої ліки іншим для лікування їхніх недугів;

- своєчасно проходити вакцинацію проти інфекційних захворювань і слідкувати за своїм здоров’ям.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів