Цукровий діабет, без перебільшення, доволі серйозне захворювання. І хоча частіше за все його причина полягає у порушенні в роботі підшлункової залози, яка у силу тих або інших причин виробляє недостатню кількість інсуліну, захворювання вражає практично всі органи і системи та може залишити людину на все життя інвалідом, а іноді призвести до передчасної смерті.
На жаль, цукровий діабет – хвороба невиліковна. Тому особливої актуальності набуває саме його профілактика. Як зазначає завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова: «Головне завдання – щоб всі, кому за сорок, раз на рік робили аналіз крові на цукор задля виявлення діабету на ранніх стадіях. Чим раніше ми його виявимо, тим легше буде його лікувати. А коли ми діагностуємо діабет через 5-7 років, то виявляються, як правило, ускладнення. Втім, діагностика діабету проста і дешева – просто зробити аналіз крові на цукор».
Перші ознаки діабету – підвищений цукор крові, який викликає у людини спрагу, сухість у роті, втрату ваги, свербіння шкіри, загальна слабкість. Зайва вага та гіподинамія вважаються основним пусковим механізмом для розвитку діабету на фоні обтяженої спадковості. Шкідлива їжа спричиняє панкреатити та негативно впливає на роботу печінки, яка не справляться з токсичними елементами в їжі. Також важливим чинником розвитку цукрового діабету є зловживання алкоголем та тютюнокуріння, неадекватна реакція на стреси.
Нині в області із діабетом живе понад 27 тисяч людей, з них близько 6 тисяч отримують інсулінові препарати. Втім, насправді кількість хворих набагато більша, адже люди не звикли звертати увагу на своє здоров’я і часто не здогадуються, що вже мають діабет першого або другого типу. Тому тільки рання діагностика захворювання здатна ефективно покращити ситуацію із цією небезпечною хворобою.
Для тих, хто вже живе із цукровим діабетом, існують прості рекомендації, які зводяться до практично однієї діагностичної процедури – самостійного вимірювання рівня цукру у крові за допомогою тест систем та картриджів . Від показників залежатимуть подальші дії хворого стосовно прийому специфічних препаратів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|