Меню
 
Головна arrow Новини
17 листопада у завзятих курців є неабиякий привід кинути цю згубну звичку, адже цього дня світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від куріння.

День відмови від куріння започатковано 1977 року Американською асоціацією боротьби із раком. Саме наприкінці 70-х років ХХ-го століття було з’ясовано, що існує зв’язок між тютюнокурінням та онкологічними захворюваннями легеневої системи.

Ще 2006 року Верховне рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує її учасників (понад 137 країн світу) вживати конкретні заходи, спрямовані на подолання тютюнової пандемії.

За даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щорічно призводить до смерті близько 6 мільйонів чоловік, більше 600000 з яких, не будучи курцями, помирають через дії вторинного тютюнового диму. За відсутності дій до 2030 року епідемія буде щорічно призводити до смерті більше 8 мільйонів чоловік.

Серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед хвороб, спричинених вживанням тютюну, друге місце – онкологічні захворювання, третє місце – інші хвороби легеневої та травної системи людини. «Практично немає жодного органу та системи людського організму, які б не страждали внаслідок вживання тютюну, – стверджує головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер Петро Седень. – На жаль, незважаючи на доволі потужну санітарно-просвітницьку роботу з боку медиків та громадських організацій, очевидну шкоду тютюнового диму, кількість курців в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема зменшується дуже повільними темпами. Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що часто життя без цигарок не уявляє молодь у віці 13-15 років. Прикро, але молоді дівчата та жінки також не поспішають позбутися цієї згубної звички. Між тим, саме тютюновий дим, у якому міститься понад 40 канцерогенних речовин, здатен викликати у жінок рак шийки матки. Звісно, що і під час вагітності майбутні мами категорично повинні відмовитися від тютюну».

Також Петро Седень наголошує , що Україна посідає 17 місце у світі за кількістю курців. Понад 9 мільйонів українців вважаються залежними від тютюну та продуктів його розпаду. «Втім, така вкрай незадовільна ситуація має як об’єктивне, так і суб’єктивне підґрунтя, – зазначає Петро Седень, – адже існує такий термін, як «психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання тютюну» – людина, яка викурює щоденно не менше 3-5 цигарок, стає залежною від них. Якщо вона не витягне з пачки цигарку і не закурить, у неї починаються симптоми абстиненції – з’являється пригнічений настрій, неадекватна реакція на оточуючих, погіршується сон, зникає апетит тощо. Хоча я, як спеціаліст з багаторічним стажем, можу із впевненістю сказати – такий «синдром відміни» кардинально відрізняється від алкогольної та наркотичної абстиненції і в ніякому разі не може призвести до якихось навіть більш-менш серйозних змін в організмі. Навпаки, проходить певний проміжок часу і людина відчуває покращення свого стану – починає чути запахи, покращується настрій, підвищується працездатність та радість від фізичних навантажень. Кинути курити можна самостійно у будь-який час, причому для цього достатньо впевненості, що ви це зможете зробити. А якщо ви побоюєтесь вдатися до такого важливого кроку у своєму житті – звертайтеся до обласного наркологічного диспансеру, наші спеціалісти мають високу кваліфікацію і здатні допомогти позбавитися тютюнової залежності будь-кому, причому, цілком безкоштовно».

Отже, спробувати кинути курити, а відтак – почати нове життя варто саме у Міжнародний день відмови від куріння, бо людина, яка зважиться на цей крок, відчуватиме підтримку як всієї медичної спільноти, так і тисячі людей, що вже позбавилися цієї небезпечної звички.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів