Члени ради ознайомилися із роботою амбулаторії №6 загальної практики сімейної медицини Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного соціального гуртожитку для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У ході проведення заходу було відкрито кабінет «Довіра» із сайтом АРТ у диспансерному відділенні Ніжинської ЦМЛ.
На засідання були запрошені члени Ніжинської міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу, заступники голів Ніжинської, Носівської, Борзнянської, Бобровицької райдержадміністрацій з гуманітарних питань, голови районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ - інфекції/СНІДу, головні лікарі Центрів ПМСД, начальники відділів освіти, начальники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представники ЗМІ.
У вступному слові Наталія Романова наголосила на актуальності проблем протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та звернула увагу на те, що у м. Ніжині існують необхідні умови для надання інтегрованих послуг – потужна мережа закладів освіти та медицини, соціальних установ.
Петро Гармаш проінформував присутніх про моніторинговий візит обласних спеціалістів напередодні засідання до медичних закладів Ніжина, під час якого були детально вивчені та обговорені нагальні питання поліпшення ситуації з ВІЛ/ТБ, ролі Центру ПМСД, Ніжинських протитуберкульозного, наркологічного, шкірно-венерологічного диспансерів в проведенні відповідної роботи. «Система, у рамках якої послуги для ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз надаються вузькоспеціалізованими закладами не спрацьовує, – зазначив Петро Гармаш. – Тільки розбудова інтегрованих моделей із відпрацювання маршрутів пацієнтів та алгоритмів дій, що базуються на чинній нормативній базі, сприятимуть підвищенню рівня ефективності медичних, соціальних та інших втручань серед представників уразливих груп населення».
Микола Дейкун ознайомив присутніх про впровадження у практичну діяльність сучасних амбулаторних моделей надання медико-соціальної допомоги хворим на туберкульоз. Детальний аналіз ситуації із туберкульозом та ВІЛ/СНІДом, шляхи щодо її поліпшення представила присутнім заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига.
Присутні на засіданні керівники обласного центру практичної психології та соціальної роботи, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом», обласної громадської організації «Відродження нації», Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України прийняли активну участь у обговоренні ситуації із туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в регіоні.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|