Новий статус збільшить можливості надання онкохворим кваліфікованої медичної допомоги. Наразі розглядається питання щодо перейменування комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» у комунальну установу «Чернігівський обласний клінічний онкологічний центр», що відповідає вимогам наказу МОЗ України. Про це сповістив головний лікар закладу Валерій Зуб.
Реорганізація системи охорони здоров’я в Україні передбачає автономізацію закладів охорони здоров’я, а також поступовий перехід системи від «онкологічних диспансерів» до спеціалізованих «регіональних онкологічних центрів».
Диспансер – спеціальний лікувально-профілактичний медичний заклад, що надає медичну допомогу певним групам населення та здійснює систематичний нагляд за станом їхнього здоров'я. Основним завданням онкодиспансерів є прийом та надання кваліфікованої медичної допомоги (амбулаторної та стаціонарної) хворим на злоякісні новоутворення, з передпухлинною патологією та з підозрою на злоякісне новоутворення. Диспансери виконують функції та завдання вторинного рівня надання медичної допомоги.
Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або за невідкладних випадків і не включає високоспеціалізовані та високотехнологічні стаціонарні медичні послуги, що належать до третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
У той же час Чернігівський обласний онкологічний диспансер є високоспеціалізованою медичною установою третинного рівня надання медичної допомоги – має у своєму розпорядженні високотехнологічне обладнання, надає високоспеціалізовані послуги при складних медичних проблемах – при тому, що залишається диспансером.
Отже зміна назви «онкодиспансер» на «обласний клінічний онкологічний центр» обумовлена потребою приведення у відповідність назви до функцій та завдань, які виконуються закладом. «На сьогодні, окрім диспансеризації та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги, у закладі надається високоспеціалізована лікувально-діагностична стаціонарна допомога пацієнтам, що мають злоякісні та доброякісні утворення, гематологічним хворим, – прокоментував головний лікар Валерій Зуб. – Ми надаємо медичну допомогу пацієнтам як нашої області, так і з інших регіонів. Отже, функції та завдання, які виконує онкодиспансер, за обсягом та змістом значно перевищують ті, що визначені нормативно-правовими актами для онкологічного диспансеру».
На даний час Чернігівський обласний онкодиспансер є провідним закладом регіону, в якому в повному обсязі здійснюється високоспеціалізоване комбіноване та комплексне лікування хворих. Наявні матеріально-технічні, технологічні та кадрові ресурси закладу дозволяють застосовувати унікальні методики лікування та діагностики злоякісних та доброякісних новоутворень. А також здійснювати моніторинг онкоепідеміологічної ситуації в області та впроваджувати низку заходів щодо її подолання. У відділеннях закладу проводяться наукові та клінічні дослідження, впроваджуються сучасні технології діагностики та лікування, проходять науково-практичні конференції, семінари тощо.
Один із потужних кроків – із листопаду 2016 року онкодиспансер є клінічною базою кафедри Національної медичної академії ім. П. Л. Шупика.
Найближчим часом у закладі передбачається проведення заходів щодо оптимізації ліжкового фонду, відкриття сучасних відділень (променевої терапії, превенції онкологічних захворювань, малоінвазивних методів діагностики та лікування, паліативної допомоги, молекулярної генетики, діяльність яких також виходить за межі функцій «диспансеру» у загальноприйнятному розумінні.
Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, у громади повинно бути розуміння, що вся ця низка змін в онкодиспансері – ніщо інше як можливість вийти медустанові на більш високий рівень надання онкологічної допомоги як в регіоні, так і в Україні, і тільки збільшить можливості пацієнта щодо вчасної діагностики та кваліфікованого лікування
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|