Поліцейські та медики онкодиспансеру роздавали містянам тематичні буклети та стрічки бузкового кольору (всесвітній символ боротьби з онкологічними захворюваннями). Медики інформували городян про види захворювання, сучасні методи лікування раку та акцентували увагу на важливості профілактики та ведення здорового способу життя.
У такий спосіб учасники акції намагалися мотивувати широке коло громадськості до участі в діагностичних обстеженнях, що призводить до зниження летальних випадків та збільшення тривалості життя пацієнтів та покращення його якості. Спонукали змінити образ свого життя і прийти перевіритися до фахівців також і плакати-заклики, які намалювали студентки кафедри соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету – майбутні соціальні працівники.
Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, проти раку ми сильніші лише разом. «4 лютого наша країна приєдналася до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями. 40% цих захворювань можна попередити, втім за умови дотримання здорового способу життя та профілактичних оглядів. Ми вдячні кожному, хто підтримав нашу ініціативу в боротьбі з онкологічними захворюваннями», – підкреслив Валерій Зуб.
На думку заступника начальника управління патрульної поліції м. Чернігів, лейтенанта поліції Ігоря Лисенка, проблема онкохворих є загальносуспільною, тому, як кажуть, чужого болю не буває. Тож було прийнято рішення щодо підтримки акції.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|