Меню
 
Головна arrow Новини
Відтепер у боротьбі із туберкульозом та онкологічними захворюваннями чи не головна роль належатиме саме профілактиці, як того вимагають сучасні концепції як Міністерства охорони здоров’я, так і виклики сьогодення, а також високі темпи поширення цих недугів. Такого висновку дійшли 16 лютого учасники розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО.

Минулого року дію обласних програм протидії захворюванню на туберкульоз та боротьби з онкологічними захворюваннями було завершено. І хоча з великими труднощами, але ж національна програма боротьби з туберкульозом, а відтак і обласна, будуть продовжені до 2021 року. Що стосується онкології, то медики разом із обласною владою визначили основні напрямки зменшення захворюваності на рак в регіоні шляхом ухвалення обласної спеціалізованої програми. Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» Валерій Зуб вважає: «Немає в Україні онкологів, які б могли лобіювати цю проблему. Ми це питання порушували, звернулися до президента, до голови Уряду. Для покращення ситуації із захворюваністю на рак без такої програми нашому суспільству не обійтися».

Онкозахворюваність на Чернігівщині, на жаль, викликає стурбованість. Причому, це не провина медиків – часто люди надто пізно звертаються за медичною допомогою. Тому щорічно на Чернігівщині вперше виявляється до 4 тисяч випадків раку, зростає інвалідність, рак прогресує. Відтак лікарі не намагаються призупинити темпи її поширення. Флюорографія, мамографія, профілактичні огляди – ось низка простих досліджень, які повинні зіграти велику роль як у ранньому виявленні раку, так разом із дотриманням засад здорового способу життя – у профілактиці злоякісних новоутворень.

Як зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, на програму з онкології виділялися кошти як з місцевих, так і з обласного, державного бюджетів, коштів Глобального фонду, інших джерел. Знайомлячи присутніх з основними показниками роботи онкологічної служби, Петро Гармаш зауважив: «Питома вага захворюваності на рак І-ІІ ст. збільшилася, онкозахворюваність на 100 тис. населення має тенденцію до збільшення. Річна летальність зменшилася з 29,4 до 27,6, п’ятирічна виживаємість підвищилася на 2% (61,9%). Покращилися показники ранньої діагностики злоякісних новоутворень, показник смертності знизився на 3,9%. Позитивна динаміка основних показників із захворюваністю на рак за період функціонування попередньої програми свідчить про доцільність пролонгації цієї програми в області на період 2017-2021 роки».

Це ж стосується і профілактики туберкульозу. Враховуючи, що це соціальне захворювання, лише підвищення загального рівня життя, самосвідомості громадян, повноцінне харчування та своєчасне звернення з ранніми симптомами хвороби до лікарів здатні зменшити рівень захворюваності. Втім, збудник туберкульозу поки не збирається поступатися захоплених позицій. Петро Гармаш констатує: «За останні роки трохи змінилася структура захворюваності на туберкульоз. В області реєструється висока доля мультирезистентного туберкульозу, відмічаються складності зі смертністю від поєднаної КО-інфекції».

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» і водночас голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун вважає, що у боротьбі із сухотами не може бути відсторонених. «Ми сьогодні займаємо 8 місце в Україні за рівнем поширення туберкульозу. Тому ми над цими питаннями працюємо і хотіли б, щоб фактори, які формують цю статистику, були закладені в нову програму і ми на них мали вплив. Ми повинні об’єднати зусилля – райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад а також спеціалістів первинної ланки в частині подолання епідемії туберкульозу».

Отже, якщо відповідні програми запрацюють – поширення цих небезпечних та смертельних недугів можна буде взяти під контроль. А чи ухвалять депутати ці програми – покаже найближча сесія обласної ради.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів