Меню
 
Головна arrow Новини
15 березня 2017 року у Києві відбулася зустріч партнерів з Чернігівської та Полтавської областей в зв’язку з підведенням підсумків Проекту РАТН «Підтримка покращання взаємодії програм протидії ТБ та ВІЛ-інфекції, моніторингу та контролю». Проект проходив на території областей протягом 2012-2017 років за фінансової підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров'я США.

На Чернігівщині робота проводилась на основі укладеного Меморандуму між Управлінням охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації та Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я. Метою проекту було посилення можливості контролю за ВІЛ-асоційованим туберкульозом шляхом підтримки національних програм протидії ТБ та ВІЛ-інфекції, впровадження ефективних систем моніторингу, створення взаємодії організацій та служб, покращення інфекційного контролю та якості лабораторної діагностики.

Начальник управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш та Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак поділилися досягненнями ефективності заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції в регіонах, можливостями покращення системи моніторингу та оцінки, а також оптимізації процесу прийняття управлінських рішень, базуючись на даних моніторингу та оцінки.

Як зазначила директор проекту РАТН Наталія Заїка: «Головні досягнення Проекту – це політична підтримка на обласному та національному рівні, досягнення спільного розуміння в роботі завдяки проведеним навчальним заходам та нарадам, розробка ефективного підходу до моніторингу та забезпечення якості послуг, покращення координації зусиль та якості управління програм на обласному рівні».

Про результати Проекту та подальші плани покращення ситуації з ТБ /ВІЛ ко – інфекцією на Чернігівщині повідомила присутніх заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига: «На сьогодні в області розбудована єдина стратегія протидії інфекціям ВІЛ і ТБ, сформована команда навчених спеціалістів однодумців – організаторів, фтизіатрів, інфекціоністів, сімейних лікарів. Відпрацьована система ведення випадків ТБ/ВІЛ, налагоджена взаємодія медичних закладів із НУО. Все це дало позитивні зміни у динаміці перебігу епідемій ВІЛ - інфекції/СНІДу, туберкульозу та ТБ/ВІЛ ко – інфекції». В подальшому планується продовжувати роботу по організації сучасного інфекційного контролю, запровадженню етапності у лікуванні хворих на туберкульоз на сучасному рівні (амбулаторне, стаціонарне, стаціонарне хірургічне, хоспісне), проведенню спільних навчань для керівників ЛПЗ, лікарів служб ВІЛ/ТБ та сімейних лікарів, розробка нової обласної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз та інші заходи.

«За підтримки Проекту робота по протидії епідеміям ВІЛ – інфекції/ СНІДу та туберкульозу на регіональному рівні значно активізована, – зазначив начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. – Сформована команда однодумців з числа фахівців первинної, вторинної та третинної ланок медичної допомоги, деталізовані та впроваджені у практику клінічні протоколи та алгоритми дій, що дало змогу підвищити доступність населення до послуг у сфері ТБ/ВІЛ ко - інфекції». Від заступника голови облдержадміністрації керівника апарату, голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Наталії Романової, медичних працівників Петро Гармаш подякував усім працівникам Проекту за проведену роботу у регіоні та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Реалiзацiя Проекту на території Чернiгiвської області була дуже корисною, а загальні принципи і відпрацьовані механізми роботи будуть продовжені у наступному періоді, – підкреслив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради, Президент Громадської організації «Українська професійна Асоціація протидії ВІЛ та іншим соціально-небезпечним хворобам та явищам», головний спеціаліст з профілактики та боротьби зі СНІДом Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Дейкун.

Учасники робочої зустрічі, партнери Проекту визначили подальші кроки щодо координації зусиль, з метою підвищення якості послуг ВІЛ-інфікованим і хворим на туберкульоз та зменшення рівня захворюваності та смертності від ТБ/ВІЛ ко-інфекції.











Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів