Як зазначали медики, майбутнє належить індивідуальному підходу до кожного окремого хворого, адже останнім часом намітилися тенденції до специфічного розростання злоякісних новоутворень. Тобто, онкологи схиляються до реалізації старого принципу – «лікувати треба не хворобу, а хворого». Як розповідає головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», кандидат медичних наук Валерій Зуб: «Останнім часом ми помітили, що в онкології не буває ідентичних випадків, тобто, кожен випадок - своя унікальна пухлина зі своєю унікальною природою. Тому у всьому світі почали шукати методики індивідуального лікування кожного окремого пацієнта, адже при одному діагнозі ми бачимо різні результати лікування».
Втім, такий погляд на розвиток хвороби не відкидає сталих стандартів лікування, які у багатьох випадках себе виправдовують стовідсотково. Йдеться, наприклад, про лікування раку жіночої статевої сфери, раку легенів тощо.
Хоча тема конференції доволі специфічна, вона зацікавила не тільки онкологів, а і представників інших спеціальностей – генетиків, цитологів, судинних хірургів, тобто, тих, хто може на ранніх стадіях виявляти пухлини, а відтак – створювати передумови для їхнього успішного лікування.
Загалом на думку лікарів, конференція дала новий поштовх для розвитку онкологічної допомоги на Чернігівщині, адже медики ознайомилися як із досвідом лікування онкопатології провідних клінік Києва та Запоріжжя, так і продемонстрували свої навички у боротьбі із раком. Валерій Зуб вважає:«Ми почали одні з перших в Україні почали впроваджувати нові методи діагностики – молекулярне генотипування. Ми можемо пишатися тим, що впровадили нові оперативні втручання, які раніше мало де в Україні використовували. Ми стараємося розвиватися, впроваджувати нові технології, не відставати від часу. І це в більшості вдається».
Учасників науково-практичної конференції привітав заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін, а також д.м.н., професор, завідувач кафедри онкології державної медичної академії післядипломної освіти МОЗ України, головний позаштатний онколог МОЗ України Олексій Ковальов, який ще й познайомив присутніх із молекулярним профілюванням, як методом персоніфікації в лікування онкопатології. Крім того, про комбіновані операції при раку яєчників розповів д.м.н., завідувач науково-дослідного відділу онкогінекології Національного інституту раку Валентин Свинцицький. Також було заслухано низку доповідей представників вченої спільноти провідних столичних науково-дослідних установ.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
|