Меню
 
Головна arrow Новини
Українці гладшають: вже понад половина з них мають надмірну вагу, а кожен п’ятий страждає на ожиріння. Про те, як побороти цю проблему та уникнути небажаних для здоров’я наслідків порушення обміну речовин йшлося на науково-практичній конференції чернігівських та київських ендокринологів, що відбулася 22 березня в обласному центрі.

Жителі України ніколи не вирізнялися особливо надмірною вагою, адже століттями вживали хоча і висококалорійну їжу, втім, таку, що легко засвоювалася. Звісно, що і тяжка праця, особливий режим дня та специфіка менталітету аж ніяк не сприяли набиранню ваги.

За останні роки ситуація кардинально змінилася – як і європейці та американці ми почали харчуватися фастфудом, іншими продуктами харчування з вмістом ГМО та хімічних замінників, вести малорухливий спосіб життя і загалом перестали приділяти необхідну увагу своєму здоров’ю. Це і послугувало головним чинником ожиріння, а відтак – появі безлічі небезпечних захворювань. Розповідає головний позаштатний ендокринолог Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Любов Черв’якова: «Ожиріння, як правило, асоціюється з гіпертонією, так званий метаболічний синдром приводить до ураження колінних суглобів, задишки. Ожиріння також асоціюється із серцево-судинними захворюваннями. В 60-70% ожиріння передається спадково. Про це треба пам’ятати та боротися все життя».

А ще ожиріння особливо небезпечне для людини, що живе із діабетом. Такі поєднання здатні призвести як до інвалідності, так і до передчасної смерті.

Чи має сучасна медицина ефективні методи допомогти людині з дуже надмірною вагою? Любов Черв’якова наголошує: «Медикаментів для лікування ожиріння дуже мало. Впродовж десятиліть були різні препарати, але багато з них виявилися більш шкідливими, ніж корисними. У нас на ринку зараз зареєстровано всього один препарат «Ксенікал». В Києві також проводять хірургічне лікування ожиріння важкого ступеня».

Учасники конференції наголошували, що певною мірою допомогти при цій проблемі здатні дієти. Втім, вони повинні застосовуватися тільки під суворим контролем лікаря, адже дієта – серйозний стрес для обміну речовин в організмі.

Ожиріння має кілька стадій. У практиці чернігівських ендокринологів доволі часто зустрічаються випадки навіть третьої стадії, при якій людина практично прикута до ліжка. Тому аби не допустити будь-якої з них медики радять слідкувати за своєю вагою та об’ємом талії: якщо вона більша ніж 110 - 120 сантиметрів – це вже серйозний привід звернутися до лікаря.

У програмі конференції презентовано низку доповідей з приводу нових можливостей медикаментозного лікування ожиріння, роль вітаміну Д у розвитку порушень при цукровому діабеті ( д.м.н., професор НМУ ім. О.О. Богомольця Юлія Комісаренко), застосування препаратів сульфасечовини у лікуванні ожиріння ( к.м.н., доцент кафедри діабетології НМАПО ім. Шупика Надія Жердьова). Презентовано також зразки ортопедичної взуття для профілактики ускладнень діабетичної стопи.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів