Меню
 
Головна arrow Новини
Вже незабаром процес реформування системи охорони здоров’я перейде в активну фазу – запрацюють госпітальні округи та підвищиться роль первинної ланки у наданні медичної допомоги населенню. Відтак, перед медиками області стоїть низка завдань, які потребують невідкладного вирішення. На цьому 30 березня наголошували учасники розширеного засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Загалом на засіданні підбивали підсумки роботи медичної галузі Чернігівщини за минулий рік та визначали перспективні плани на найближче майбутнє. А воно, майбутнє, передбачає суттєву реорганізацію як первинної, так і вторинної ланки надання медичної допомоги. Зокрема, у чотирьох регіональних госпітальних округах із центрами у Чернігові, Ніжині, Корюківці та Прилуках запрацюють госпітальні ради, які визначатимуть необхідний рівень спеціалізованої та амбулаторної допомоги громадянам, опікуватимуться фінансуванням та закупівлею медичного обладнання. Також вони вирішуватимуть доцільність існування того чи іншого медичного закладу. Втім, за словами начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, жодна з лікарень не буде ліквідована, а неперспективні заклади в деяких з районів будуть надавати хоспісну та паліативну допомогу. Медики вже готові до роботи в нових умовах та практично визначилися із завданнями. Як би там не було, головне, щоб в процесі реструктуризації не страждали пацієнти. Із цим погоджуються як медики, так і представники влади. Як зазначила з цього приводу заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова: «Ми повинні зробити надання медичної допомоги максимально ефективною, щоб та добра послуга, яка надається у медичній галузі, була адекватною вимогам часу, відповідала викликам, які є у нас. Найважливіший фронт реформи проходить якраз через створення мережі первинної медико-санітарної допомоги».

Говорячи про підсумки роботи минулого року, можна констатувати той факт, що медицина області з року в рік змушена долати низку серйозних проблем – високий рівень захворюваності громадян (вона збільшилася на 3%), недостатність лікарських кадрів (в деяких з районів працює лише третина лікарів від потреби), хоча є сподівання, що частина інтернів, що проходять навчання в медичних закладах області, залишаться на місцях. Петро Гармаш наголосив на високій відповідальності представників влади на місцях щодо створення молодим лікарям необхідних умов для роботи та проживання. Крім того, обмеженість фінансування (часто лікарні можуть оновити обладнання тільки за допомогою спонсорів), зношеність автопарку (половина санітарного транспорту вичерпала свій як моральний, так і технічний ресурс), проблеми капітальних та поточних ремонтів також створюють низку проблем у галузі.

Доповідаючи про підсумки роботи акушерсько-гінекологічної та педіатричної служби області, заступник начальника Управління – начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін зазначив , що незадовільна демографічна ситуація в регіоні значною мірою обумовлює особливий підхід медичної спільноти області до збереження здоров’я жінок та дітей. Враховуючи профілактичний напрямок роботи системи охорони здоров’я, пріоритет роботи закладів повинен базуватися на попередженні проблем, що поглиблюють демографічну кризу в області – боротьба із ВІЛ-інфекцією, наркоманією, поведінковими захворюваннями. «Для акушерсько-педіатричної служби також характерні незадовільні кадрове та матеріально-технічне забезпечення, що потребує регіоналізації спеціалізованої допомоги» , – зауважив Володимир Пулін.

У цій службі спостерігається недостатня робота педіатричних ліжок, існування малопотужних родопомічних стаціонарів , де відбувається менше 300 пологів на рік, що створює додаткові проблеми як з якістю надання спеціальної допомоги, такі і з рівнем кваліфікації тамтешніх медиків. Тому, за словами Володимира Пуліна, проводиться робота з призупинення функціонування таких відділень (зокрема, у Носівській ЦРЛ, Сновській ЦРЛ).

Особливе занепокоєння медиків викликає низька заробітна плата лікарів, адже зараз склалася ситуація, що молодий спеціаліст отримує менше, ніж санітарка. З цього приводу Петро Гармаш відповів: «Питання стосується вирівнювання заробітної плати. Ми обрахували, що це складає майже 70 млн. для галузі та направили звернення до Міністерства охорони здоров’я. Також була нарада спільно з облдержадміністрацією та обласною радою, оформленні звернення Кабінету Міністрів України. Тобто, зроблено все необхідне для того, щоб про це питання знали відповідні інстанції. Сподіваємося, що залишок медичної субвенції буде направлений на вирівнювання зарплати лікарів».

На засіданні також було розглянуто питання про надання кардіологічної медичної допомоги населенню області, роботу обласного центру медико-соціальної експертизи, обласного бюро судово-медичної експертизи, стан проведення судово-психіатричної експертизи в області. Низці лікувально-профілактичних закладів вручено сертифікати «Лікарень, доброзичливих до дитини».













Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів