Проте, після того, як пацієнту надали необхідну допомогу, він самовільно покинув лікарню.
Головний лікар закладу Петро Хомрач зазначив, що хлопець, який вів асоціальний спосіб життя, та, ймовірно, заразився, перебуваючи далеко від домівки на півдні та сході України, був направлений до лікарні за викликом сусідів. «Одразу йому було надано необхідну допомогу та призначене відповідне лікування. Втім, як тільки хворий відчув полегшення стану здоров’я, він самовільно покинув лікарню. Про це ми повідомили відповідні органи. У вогнищі інфекції проведено необхідні заходи задля попередження поширення інфекції, опитано та обстежено сусідів хворого. Зараз продовжується пошук зниклого носія інфекції», – повідомив Петро Хомрач.
Станом на 20 лютого ще 4 дітей з Менського району з підозрою на кір направлено до інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні.
Нагадуємо, що кір легко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, потім з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.
На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання.
Медики наголошують: вакцинація – єдиний надійний захист від кору. В області наявна якісна, ефективна та безпечна вакцина для дітей у достатній кількості.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|