Меню
 
Головна arrow Новини
1 березня міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день імунітету. Його мета – залучити широкі кола громадськості до проблем, пов’язаних з поширенням захворюваності громадян, а також зі збереженням та зміцненням захисних сил організму.

Завдяки наявності імунітету людина справляється із захворюваннями та одужує. Власне через нього ми і живемо, займаємося повсякденними справами та навіть і не здогадуємося, що тим часом в нашому організмі на клітинному рівні відбувається потужна робота по боротьбі з різноманітними збудниками хвороб, відновленню тканин внаслідок їхнього пошкодження, стабілізується обмін речовин. А ще завдяки імунітету ми хворіємо на більшість інфекційних недуг лише один раз у житті, після чого людина стає несприйнятливою до них, навіть при безпосередньому контакті із хворим. За прикладами йти далеко не треба. Наприклад, зараз на вулиці погода, що якнайкраще сприяє появі застудних захворювань. Але ж далеко не всі з нас відчувають їхні ознаки, бо не хворіють. І все через імунітет, який не дає збудникам поширюватися організмом.

Нині загальний стан здоров’я наших громадян залишає бажати кращого – старіння населення, нераціональне харчування, шкідливі звички, невміння виважено реагувати на стреси, відсутність бажання приділяти час фізичним вправам та перебуванню на свіжому повітрі – це тільки частина з чинників, що обумовлюють високу захворюваність населення, а відтак – ранню смертність та інвалідність. На це великою мірою впливає і зниження нашого імунітету.

«Є стале визначення, що таке здоров’я, – зазначає головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за спеціальністю «Імунологія» Микола Біщак, – це стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність якихось вад або захворювань. Тобто, здоровою можна вважати таку людину, яка комфортно себе почуває у повсякденному житті. Імунна система захищає наш організм від впливу сторонніх факторів. Вона складається з набутих та вроджених факторів. Вроджені – це захисний бар’єр шкіри, слизові оболонки, бактерицидні властивості наших секретів. Набуті фактори – це такі, що з’являються протягом життя людини. Відтак до них можна віднести і профілактичні щеплення, адже введення в організм ослаблених чи мертвих збудників того чи іншого інфекційного захворювання здатне убезпечити людину від хвороби. Тому саме вакцинацію доцільно використовувати задля підвищення імунітету як окремої людини, так і всієї людської популяції. Колективний імунітет може бути тільки тоді, коли не менше 80% людей буде вакциновано.

Ознаками, що свідчать про зниження імунітету, можна вважати часті застудні прояви, 2–3 пневмонії на рік, перехід гострої фази будь-якого захворювання у хронічну, загальну слабкість тощо. Існують клінічні та лабораторні прояви зниження імунітету, на які увагу звертає вже лікар. Дуже інформативним методом зниження імунітету вважається імунограма – так би мовити, «паспорт імунної системи». Кожній людині хоча б раз у житті варто було б зробити таке дослідження аби з’ясувати схильність до появи того чи іншого захворювання та визначити рівень імунітету. Це розгорнутий аналіз крові, який натщесерце проводиться, зокрема, у лабораторії обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Крім того, в обласній консультативній поліклініці (вул. Волковича,25) у будні дні з 9 до 11 години у кабінеті №102 веде прийом імунолог, до якого варто прийти вже з результатами аналізу крові, сечі, рентгенограмою».

Лікарі закликають не нехтувати навіть найменшими ознаками будь-якого захворювання в і своєчасно звертатися за медичною допомогою та консультаціями. Особливо це важливо саме напередодні початку календарної весни – приємної та довгоочікуваної пори року. Втім, не варто забувати про те, що наш організм напружено працював всю зиму, тому перед весною його варто зміцнити та підкріпити.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів