В області завершився місячник боротьби з глаукомою, який цього року відбувався за ініціативою Управління охорони здоров’я облдержадміністрації з 10 лютого по 10 березня. Він проходив з метою поліпшення профілактичної роботи, спрямованої на раннє виявлення, своєчасне лікування, попередження інвалідності по зору та сліпоти, удосконалення організації надання допомоги хворим на глаукому.
Протягом місячника офтальмологи Чернігівщини, а також лікарі первинної ланки проводили вимірювання внутрішньоочного тиску всім бажаючим. Крім того, щоб привернути увагу населення до цієї проблеми лікарі організовували інформаційні заходи, виступали в ЗМІ, проводили лекційну роботу, поширювали інформаційні листівки, плакати, буклети.
Головний позаштатний офтальмолог Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачка відділення мікрохірургії ока КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Биховець зазначила: «Проблема попередження сліпоти, пов’язаної із глаукомою, належить до пріоритетних, адже з минулого року саме глаукома посіла перше місце серед причин втрати зору. Тому головне – не відкладати на «потім» консультацію у офтальмолога та при погіршенні зору звертатися до спеціалістів, щоб виявити причину.
Цього року ми вперше організували виїзний громадський захід на базі Городнянської райлікарні, під час якого разом з обласним ендокринологом Любов’ю Черв’яковою провели прийом пацієнтів по ранньому виявленню глаукоми та цукрового діабету. 135 бажаючим проведено вимірювання внутриочного тиску. У 7 пацієнтів виявлено глаукому та запропоновано індивідуальний підбір лікування в залежності від форми та стадії захворювання, 12 осіб направлено на дообстеження».
Лікарі нагадують, що глаукома може починатися та протікати безсимптомно. Профілактичні огляди (1раз на 3 роки) обов’язкові для осіб віком від 40 років. Тим, у кого батьки або рідня хворі на глаукому, варто звернутися до лікаря у більш ранньому віці.
Райдужні кола при погляді на джерело світла, періодичний або стійкий туман перед очима, погіршення зору – всі ці прояви повинні насторожити і Вам необхідно найшвидше звернутися до лікаря. Рання діагностика та лікування залишаються єдиним способом попередження сліпоти, пов’язаної з глаукомою.
Якщо у Вас виявили глаукому, то є можливість врятувати зір за умови якісного та своєчасного лікування.
• Глаукома – хвороба, яка лікується тільки за схемою , призначеною лікарем .
• Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте тільки препарати, рекомендовані лікарем за призначеною ним схемою лікування.
• Застосування нетрадиційного лікування та відмова від основного, призначеного офтальмологом, завдасть непоправної шкоди Вашому здоров’ю.
• Ігноруйте поради друзів та знайомих. У боротьбі з глаукомою Ваш єдиний порадник – лікар-фахівець.
• Не вживайте навіть у найменших дозах алкоголь.
• Припиніть курити.
Нажаль, повністю вилікувати глаукому неможливо, але чім раніше її виявлено, тим легше і ефективніше лікується ця хвороба і прогноз подальшого збереження зору буде реальнішим та обнадійливим.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|