Тривалий час проблема діагностики та лікування вірусного гепатиту С залишалась в тіні інших соціально значимих захворювань. Водночас захворюваність на хронічний гепатит С (ХГС) продовжувала стрімко зростати: щороку у світі реєструється 3-4 мільйона нових випадків цього захворювання, а всього зареєстровано вже майже 100 мільйонів інфікованих. Тобто випадків хронічного гепатиту С у 3-5 разів більше, ніж випадків ВІЛ-інфекції.
Саме цій актуальній проблемі був присвячений тренінг, що проходив 12 - 16 березня у м. Дніпро, участь в якому на який прийняв лікар-інфекціоніст КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ» Андрій Недашківський.
Метою тренінгу було вивчення епідситуації у світі та в Україні, сучасних аспектів діагностики гепатиту С, особливостей перебігу захворювання в залежності від стадії та наявності ускладнень. Особлива увага приділялась лікуванню пацієнтів, хворих на хронічний гепатит С, які завдяки сучасним противірусним препаратам (до того ж ще й є доступними за ціною), мають реальний шанс вилікуватись від цього захворювання.
Згідно з рекомендаціями Європейської Асоціації з вивчення захворювань печінки та лікування гепатиту С розповсюдженість Ко-інфекції (ВІЛ/ВГС) є найбільшою серед хворих на гемофілію – 90%, серед осіб, що вживають ін'єкційні наркотики – 70-90%, серед чоловіків, які мають статевий контакт з чоловіками – 5-10%. А ураженість усього населення, за даними епідеміологічних досліджень в Україні, становить 3-4%.
Лікар-інфекціоніст Андрій Недашківський зазначив, що у Новгород-Сіверському районі зареєстровано 85 носіїв вірусу гепатиту С та 7 хворих на вірусний гепатит С, тобто ураженість населення становить 0,4%. Звичайно ж, це не є свідченням благополучної епідситуації, а це результат недообстеженості населення. «Тож спільним завданням і медичних працівників, і населення є обстеження на хронічний гепатит С швидкими тестами та призначення лікування, яке на сьогодні гарантує одужання практично усім хворим», – наголосив Андрій Недашківський.
Прес-служба Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації
|