Меню
 
Головна arrow Новини
26-го березня міжнародна медична спільнота відзначає Фіолетовий день (The World Purple Day), або День боротьби з епілепсією. Його мета – привернути увагу громадськості до проблем людей, що живуть із цим захворюванням.

Вперше Фіолетовий день відзначили 2008 року у Канаді, коли підлітки, що хотіли морально підтримати свою хвору на епілепсію однокласницю Кессіді Меган, чіпляли собі на одяг стрічку фіолетового кольору, адже хотіли довести – люди-епілептики – не психічно хворі, а лише такі, що мають постійно приймати відповідні препарати аби в них епілептичні напади зустрічалися якомога менше.

Нині на Чернігівщині з епілепсією живуть 748 чоловіків, жінок та дітей. За останній рік їхня кількість збільшилася на 20 відсотків.

Проблема епілепсії – не тільки неврологічна, а і психіатрична, адже іноді хвороба може набувати такого характеру, коли відбуваються певні зміни у нервовій системі. Тому головне завдання медиків – не допустити загрозливих форм захворювання та сприяти тому, щоб люди з епілепсією вели порівняно активний спосіб життя.

«Цього можна досягти приймаючи специфічні медикаменти та корегуючи режим дня, харчування та щоденної поведінки, – стверджує лікар - невролог - епілептолог КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Дмитро Дроботов. – Ми постійно контролюємо процес лікування таких хворих, роз’яснюємо правила прийому медикаментів задля уникнення нападів. Кожному з хворих не менше, ніж двічі на рік здійснюємо контроль концентрації препаратів у крові. Наше завдання – зменшити кількість нападів, а відтак – протистояти ускладненням. І це нам вдається робити – тенденція свідчить, що такі люди здебільшого виважено ставляться до протікання захворювання, самостійно не відміняють препарати і розуміють, що з ним вони змушені жити все своє життя.

В багатьох лікувальних закладах діють відповідні програми по забезпеченню хворих доступними препаратами».

За словами невролога, в 70% випадків епілепсія виникає через структурні зміни у головному мозку і вони, на жаль, можуть прогресувати. Тому з’ясування причин хвороби та постійний моніторинг її протікання також належить до завдань спеціалістів цього профілю.

«У неврологічному відділенні для хворих з порушенням мозкового кровообігу обласної лікарні з 1 січня нинішнього року запрацював кабінет епілепсії, – наголошує Дмитро Дроботов, – у ньому встановлено сучасний електроенцефалограф з відеомоніторингом. Тобто, ми можемо протягом від однієї години до однієї доби знімати ЕЕГ, що дозволяє встановлювати та уточнювати діагноз. Щоденно у цьому кабінеті можна обстежувати 2-3 пацієнта. Робота кабінету створює зручності як для хворого, так і для лікаря у плані призначення медикаментів та контролю розвитку захворювання».

Прес-служба Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів