Взявши на себе з перших днів існування – з 1918 року – благородну місію турботи про здоров`я людей та їхнє благополуччя, уже 100 років Товариство утверджує в суспільстві цінності, непідвладні часу, – милосердя, людяність, співчуття – і є надійним помічником держави в її діяльності в гуманітарній сфері. Природньо, що Товариство Червоного Хреста України – організація, що користується найбільшою довірою та впізнаваністю серед вітчизняних громадських і благодійних організацій, згідно дослідження CoreStone та GFK Ukraine. А також його діяльність відзначена експертним середовищем вітчизняної філантропії: Товариство стало лауреатом Національної премії «Благодійна Україна».
За вікову історію своєї діяльності Товариство пройшло визначний шлях, насичений мільйонами благородних вчинків, спрямованих на допомогу найуразливішим громадянам та постраждалим від надзвичайних ситуацій та збройних конфліктів. Окреслимо основні віхи діяльності Товариства.
18 квітня 1918 року в Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України. Саме ця дата є початком роботи Українського Червоного Хреста як самостійного національного товариства. У 1920-ті роки Товариство організовує тисячі безкоштовних їдалень для бідних, надає населенню мільйони продовольчих пайків.
У 1930-ті роки Червоний Хрест України мав в своїй власності 119 медичних, 206 профілактичних та дитячих закладів, четверту частину всіх протитуберкульозних диспансерів, 36 оздоровчих установ, 800 лазень, 300 фельдшерсько-акушерських пунктів, 400 аптек і магазинів санітарії та гігієни. До 40-х років Червоний Хрест активно проводить санітарно-просвітницьку роботу: займається профілактикою виробничого травматизму, залучає до лав безоплатного донорства тощо.
Під час Другої Світової війни Товариство підготувало та відправило на фронт понад 100 тисяч медичних сестер, санінструкторів та сандружинниць. В цей час Червоний Хрест також став ініціатором безоплатного донорства. Подвиг 17 українських сестер милосердя, учасниць бойових дій відзначений медаллю імені Флоренс Найтінгейл – вищою нагородою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Нині в Україні 23 медичних сестри увінчані цією найпрестижнішою світовою відзнакою за виняткове милосердя у повоєнний і мирний час.
З 1961 року починає працювати патронажна служба Товариства для медико-соціальної підтримки малозахищених верств населення.
У 1986 році більш ніж 10 тисяч активістів, членів санітарних постів і дружин Червоного Хреста взяли участь у евакуації і розселенні постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Постраждалі отримали медико-соціальну, психологічну та матеріальну допомогу. Було розподілено 7 тисяч тон продуктів харчування, 105 тон сухого молока, полівітамінів, левотироксін.
У 1990 році за ініціативи Червоного Хреста України почала діяти комплексна Чорнобильська програма. Пересувні діагностичні бригади Червоного Хреста проводили обстеження постраждалого населення, вели просвітницьку роботу серед населення постраждалих регіонів. На підтримку гуманітарних програм для постраждалого від аварії на ЧАЕС населення Червонохрестний рух залучив понад 35 млн. доларів США.
У 1992 році Президент України видав «Указ про Товариство Червоного Хреста України», за яким воно визнається єдиним національним Товариством Червоного Хреста України на території нашої держави, уповноваженим сприяти органам державної влади в їхній діяльності в гуманітарній сфері. У цьому ж році створено Службу розшуку Товариства, яка безкоштовно надає допомогу у розшуку та возз’єднанні членів родин, які втратили зв’язок внаслідок збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій у світі.
У 1993 році Товариство отримало офіційне визнання Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Женеві і стало повноправним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
У 1999 році Верховною Радою України прийнято закон «Про символіку Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні», яким визначені порядок та умови використання і захисту емблем Червоного Хреста і Червоного Півмісяця на території України.
У 2002 році був прийнятий Закон України «Про Товариство Червоного Хреста України», яким регулюється діяльність Товариства Червоного Хреста України, визначається його правовий статус та правові засади діяльності.
З 2006 року з ініціативи Товариства в загальноосвітніх навчальних закладах впроваджено курс «Досліджуємо гуманітарне право».
У 2009 році Верховною Радою України ратифіковано ІІІ Додатковий протокол до Женевських Конвенцій 1949 року «Про Червоний Кристал».
З 2013 року Товариство працює в особливому режимі. Створено загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час громадського неспокою, особливо в Києві, Харкові, Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Вінниці і Вінницькій області. Товариство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони збройного конфлікту на сході України та Криму, а також продовжує допомагати вразливим категоріям населення. За період 2014 – 31 грудня 2017 рр. Товариством була надана гуманітарна підтримка постраждалим від збройного конфлікту на сході України на загальну суму більше 600 млн. грн. (продукти харчування, одяг, взуття, предмети побуту, ремонт будинків, засоби гігієни, медикаменти, лікування, оздоровлення), в тому числі – медичним закладам, де перебувають на лікуванні поранені внаслідок збройного конфлікту, на суму понад 86 млн грн.
Сучасні гуманітарні виклики та процес децентралізації в Україні ставлять перед Товариством завдання щодо зміцнення потенціалу та забезпечення сталого розвитку діяльності, щоб надавати підтримку отримувачам допомогу ще більш ефективно. Товариство йде шляхом реформування та організаційного розвитку, посилюючи основні напрямки діяльності та надання послуг, що відповідають викликам сьогодення, впроваджуючи сучасні технології, розвиваючи кадровий потенціал та волонтерський рух.
Підготовка та реагування на надзвичайні ситуації, допомога людям бути фізично здоровими та розвиток стійкості до психосоціальних викликів, в тому числі допомога постраждалим від збройного конфлікту, зміцнення співпраці та забезпечення належної комунікації й побудова потужного, надійного та прозорого в своїй діяльності Національного товариства – ось стратегічні цілі Червоного Хреста України до 2020 року.
Товариство Червоного Хреста України народилося у той час, коли люди потребували захисту, допомоги, співчуття. За 100 років діяльності Товариство ствердило свою гуманітарну роль у суспільстві, ставши його надійною опорою та організацію, куди люди можуть звернутися за підтримкою у найскрутніші часи.
Чернігівська обласна організація Товариства Червоного Хреста знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Мазепи 1-Б, тел.. ( 04622 ) 4-00-92; ( 04622 ) 4-02-42
Наш р/ рахунок 26008000036846, код 02940397, банк ПАТ « Укрсоцбанк», м. Київ, МФО 300023. Банки одягу знаходиться в кожній міській та районних організаціях, в м. Чернігові за адресою: м. Чернігів, вул. проспект Миру 44, тел.. 660 – 822.
Довідка: Одним із важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України уже 100 років поспіль – це сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми та численні благодійні проекти Товариства. На відміну від усіх інших благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про Товариство Червоного Хреста України» та «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні».
|