Свято День пам’яті та примирення не всі учасники Другої Світової відзначатимуть у колі рідних та близьких - дванадцятеро з них перебуватимуть у палатах КЛПЗ «Чернігівський обласний госпіталь для ветеранів війни», адже стан їхнього здоров’я не дозволяє хоч на день залишитися без медичної допомоги.
93-річна чернігівка Галина Линькова вже тринадцятий рік поспіль свято зустрічає у госпіталі, бо вона практично нічого не бачить, а саме весною її хвороба очей загострюється. Втім, не падає духом, адже свого часу пережила і фашистську окупацію, і фронтові будні, бачила зруйнований Чернігів, який, до речі, допомагала відбудовувати.
«Якби не персонал госпіталю, я б давно залишила цей світ, – розповідає Галина Линькова, – бо маю загальне захворювання та ще першу групу інвалідності по зору. Вдаються наслідки важкої служби під час війни радисткою, а потім не менш важкої праці з відбудови рідного Чернігова».
Тепер Галина Линькова самотня, бо дітей не було, а чоловік пішов з життя у 2003 році. Тому і вважає медичний персонал госпіталю за свою родину.
Обласний госпіталь ветеранів війни – єдиний на Чернігівщині медичний заклад, розрахований саме на людей цієї категорії і єдиний, в якому ліжка не скорочують. До речі, вони ніколи не бувають порожніми, адже заклад обслуговує учасників бойових дій та громадян, що мають посвідчення «дітей війни». Є там і центр реабілітації воїнів АТО.
Нині у просторих та світлих палатах госпіталю налічується 100 ліжок, створено хороші умови для лікування та реабілітації пацієнтів, причому, як за рахунок бюджету, так і за спонсорські кошти.
Головний лікар закладу Володимир Товчига розповідає: «Нам допомагали шефські організації по закупівлі кардіографів, глюкометрів, іншого обладнання, одноразових шприців та систем для переливання розчинів. В нас є все необхідне для того, щоб надавати як медичну допомогу, так і реабілітацію нашим пацієнтам. Нині, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, щоденно для тих, хто перебуває у стінах госпіталю, виділяється 60 гривень на медикаменти та 55 гривень на харчування».
«Незважаючи на скорочення ліжкового фонду, на госпіталь цей процес не поширюється, – зазначає заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін, – бо ми всі розуміємо важливість надання медичної допомоги ветеранам, причому не тільки Другої Світової війни, а і тих воєн, в яких брали участь жителі області. На мою думку, це заклад, який на сьогодні фінансується належним чином».
У переддень Дня пам’яті та примирення до закладу завітали голова облдержадміністрації Валерій Куліч та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, які привітали ветеранів зі святом та вручили закладу сертифікати на оновлення матеріальної бази. Також госпіталю виділено 60 тисяч гривень від обласної ради для оновлення кухонного обладнання. А ще пацієнти закладу послухали концерт у виконанні чернігівських артистів.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|