Про це під час виступу на радіо «Чернігівська хвиля» повідомив головний лікар КЛПЗ» Чернігівський обласний кардіологічний диспансер» Ігор Батог.
«Головне – підібрати ефективні ліки людині, що живе із гіпертонічною хворобою. І для цього необхідно звернутися до лікаря первинної ланки, який у разі необхідності, спрямує пацієнта до кардіолога. Разом із ним вони знайдуть оптимальну дозу та визначать години прийому таких ліків», – зазначив Ігор Батог.
На жаль, вченим і досі не відомо, внаслідок чого виникає артеріальна гіпертензія. Вони лише констатують, що здебільшого хвороба провокується факторами, які викликають також низку інших захворювань. Це і наявність шкідливих звичок, нераціональне харчування, малорухливий спосіб життя, невміння адекватно реагувати на стрес. Ці чинники «вмикають» механізм розвитку гіпертонії, яка спочатку добре піддається корекції, а потім, якщо людина не замислюється над тим, наскільки правильно вона живе, підвищений артеріальний тиск стає нормою. Тоді навіть суперсучасні ліки не здатні його надовго знизити і хворий приречений все своє життя приймати гіпотензивні препарати.
«Особливе місце серед причини появи артеріальної гіпертензії посідають фактори спадковості, хронічних захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету. Тому пацієнтам із такими хворобами варто приділяти увагу як своєчасному вимірюванню артеріального тиску, так і прийому медикаментів. У цьому людям із підвищеним тиском допомагають «школа гіпертоніка», що працює у кардіодиспансері.
«Доступні ліки» – хороша ініціатива Уряду і вона дає відчутні результати, адже люди вже звикли, що в аптечній мережі вони безкоштовно або з незначною доплатою можуть отримати за рецептом гіпотензивні препарати», – наголосив Ігор Батог.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|