24 травня з робочим візитом Чернігівщину відвідав заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк. Основною метою візиту було ознайомлення з обласним рівнем сільської медицини та ходом підпису декларацій лікарями первинної ланки з пацієнтами.
Разом з начальником Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петром Гармашем заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк відвідали районні центри ПМСД у Корюківському та Козелецькому районах, амбулаторії загальної практики сімейної медицини у смт. Михайло-Коцюбинське та с. Дніпровське, а також ФАП у с. Боровики.
Як відомо, з 1 липня в Україні розпочнеться реалізація першої черги медичної реформи і поліклініки, які підтримають реформу, будуть отримувати кошти з державного бюджету відповідно до нової принципом «гроші ходять за пацієнтом». Для цього лікарі зараз активно підписують з пацієнтами декларації. По суті, це документ, який засвідчує, що пацієнт має намір лікувати саме у цього лікаря в конкретній поліклініці. Таким чином, медзаклад зацікавлений залучити як можна більше пацієнтів, оскільки його фінансування з державного бюджету буде залежати від кількості зареєстрованих декларацій.
Підписна кампанія розпочалась з 1 квітня. Як зауважив Павло Ковтонюк: «На практиці кампанія з вибору лікаря показує, що наші очікування навіть перевершені. Підписна кампанія в області на сьогоднішній день йде жвавіше ніж на початковому етапі і лікарі більш активно стали долучатися до її проведення. По показниках область по підписанню декларацій не відстає, але у місті Чернігові цей процес проходить повільніше».
Станом на 24 травня на Чернігівщині підписано вже 125535 декларацій. Це свідчить про те. що робота з підписання декларацій набуває обертів, дані змінюються щохвилини і не можна сказати, що обласний центр дуже відстає за темпами від районів. Хоча, хотілося б, щоб великі і потужні поліклініки Чернігова активізувалися у цьому напрямку.
Зі слів заступника Міністра охорони здоров’я, незважаючи на проблеми та труднощі, які виникають в роботі, очікуваний результат реформи – отримання пацієнтом кращої допомоги від лікаря. Запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» сприятиме зацікавленості лікаря в наданні більш якісної допомоги пацієнту. «Це буде стимулювати лікаря надати послугу таким чином, щоб пацієнт залишився задоволеним, – додав Павло Ковтонюк. – Крім того, це дозволить нам жорстко контролювати якість послуг, з року в рік підвищувати її, стимулювати це фінансовими інструментами».
Перебуваючи на Чернігівщині заступник Міністра охорони здоров’я зазначив, що зараз кожен має можливість вибрати лікаря якому довіряє, а він особисто свій вибір вже зробив.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|