Меню
 
Головна arrow Новини
26 червня світ відзначає Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом.

За рішенням Генеральної асамблеї ООН в 1987 році був заснований Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом, головна мета якого – привернення уваги суспільства до проблеми наркотизації населення та боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів.

Захворювання, які викликані вживанням наркотичних засобів, залишаються однією з найбільш серйозних проблем суспільства, породжуючи багаточисленні негативні соціальні наслідки. На жаль, за спостереженнями медиків, за останні 5 років кількість людей, що вживають наркотичні речовини, збільшилася. Наприклад, в Асоціації анонімних наркоманів Греції стверджують: через популяризацію та дозвіл вживання «легких» наркотичних речовин, таких як каннабіс, майже половина людей у цій країні вже спробували його «на смак». Відтак,10% почали вживати його постійно, а 5% – перейшли на більш потужні наркотичні та психотропні речовини, зокрема, опіати. Не краща ситуація і в інших розвинутих країнах Європи та Америки.

Україна не належить до таких держав, де вважають наркоманію суттєвою загрозою для суспільства, адже у порівнянні з алкоголізмом та тютюнокурінням вона настільки не поширена. Втім, національну статистику важко назвати об’єктивною, адже вона базується лише на офіційних даних лікарів-наркологів та правоохоронних структур. Тому, наприклад, президент Асоціації захисту суспільства від наркоманії, член Національної координаційної ради протидії наркоманії при КМУ Олександр Шарков вважає – для того, щоб з’ясувати, скільки нині в державі людей вживають наркотичні речовини не за медичними призначеннями, необхідно офіційні дані збільшувати щонайменше у десять разів.

На Чернігівщині створено потужну службу, яка займається профілактикою, лікуванням та реабілітацією людей, залежних від психоактивних речовин. Над цими проблемами працюють КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер», диспансери у Ніжині та Прилуках.

За словами дільничного лікаря-нарколога Чернігівського обласного наркологічного диспансеру Петра Седеня, нині на обліку у закладі перебуває 1225 жителів Чернігова, які вживають наркотичні речовини.

«Близько 200 з них знаходяться на замісній терапії, інші – проходять лікування на кількох етапах позбавлення залежності – від купірування абстиненции – до отримання порад щодо можливості подальшого життя без наркотиків, – стверджує Петро Седень. – На жаль, офіційні цифри щодо кількості наркозалежних суттєво відрізняються від реальних, адже велика частина таких людей, особливо серед молоді, не вважають за потрібне звертатися за допомогою».

Тому лікарі-наркологи закликають: в жодному разі не варто починати вживання наркотичних речовин, адже вони руйнують організм, значно скорочують життя людини. А лікування від залежності – дуже тривале.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів