З 1 липня в державі стартував новий етап медичної реформи: лікувально-профілактичні заклади починають отримувати фінансування за обслуговування пацієнтів, а деякі з послуг стають цілком безкоштовними.
Як зазначає начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, згідно з наказами профільного Міністерства, цілком безкоштовно для пацієнтів відбуватиметься спостереження та догляд сімейними лікарями, дільничними терапевтами та педіатрами за людьми, що страждають на хронічні захворювання.
«Крім того, здійснення аналізів на первинній ланці також буде безкоштовним, – зазначає Петро Гармаш, – а це загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, визначення загального холестерину. Також у перелік входять вимірювання артеріального тиску, ЕКГ, вимірювання антропометричних даних, швидкі тести на вагітність, тропонін, на ВІЛ-інфекцію та гепатити. Головне, що зберігається доступність до якісних та необхідних досліджень, які є основою діагностики.
Хочу заспокоїти наших пацієнтів – якщо хтось із них не встиг підписати декларацію із сімейним лікарем, педіатром або дільничним терапевтом, то ці послуги поширюються і на них, адже нині для лікувальних закладів зберігається необхідне фінансування. Цей процес триватиме до кінця року, але я закликаю людей не зволікати із підписанням декларацій. Медичні заклади будуть подавати заявки до Національної Служби здоров’я України і тоді активізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом».
Також Петро Гармаш зазначив: нині в Україні угоду з Національною Службою здоров’я підписали 149 медичних закладів, серед яких один – з Чернігівської області (Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги).
Нині понад 300 тисяч жителів області вже підписали декларації із сімейними лікарями, дільничними терапевтами та педіатрами.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|