Меню
 
Головна arrow Новини
18 липня у Чернігові урочисто відкрито Єдину оперативну диспетчерську КЗ «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Єдина диспетчерська екстреної медичної допомоги – структурний підрозділ центру, який забезпечує прийом викликів від населення, обробку інформації та передачу даних до бригад, що виїжджають на виклики у цілодобовому режимі. Крім того, вона координує роботу всіх бригад екстреної (швидкої) допомоги, розташованих у різних районах Чернігівщини. На сьогодні до диспетчерської підключено 6 районів та 2 міста області.

Завдяки роботі даного підрозділу є можливість здійснювати маршрутизацію дзвінків, які направляються на єдину багатоканальну лінію «103». Диспетчер, який приймає виклик, обробляє його і заносить дані в електронну базу та за допомогою GPS визначає автомобіль, який знаходиться у найменшій відстані від місця виклику, після чого направляє туди бригаду екстреної допомоги. По завершенні виклику бригада інформує диспетчера щодо результатів проведеної роботи.

Загалом на облаштування приміщення диспетчерської виділено близько 12 млн. грн. з бюджетів різних рівнів. За ці кошти проведено ремонт приміщень, встановлено системи пожежогасіння, вентиляції, резервного електропостачання, комп’ютерні системи, волоконно-оптичні кабелі, змонтовано АТС,а також облаштовано 10 автоматизованих робочих місць для диспетчерів (всі мають середню медичну освіту та пройшли відповідне спеціалізоване навчання).

Участь у відкритті Єдиної диспетчерської взяли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, міський голова Владислав Атрошенко, які, зокрема, зазначили, що відтепер надання екстреної та невідкладної медичної допомоги жителям області відбуватиметься на сучасному рівні із дотриманням необхідних термінів доїзду до пацієнта.

«Над цією диспетчерською ми працювали майже 3 роки. З початку виділили приміщення та завели туди Інтернет. Потім розпочались роботи з монтажу всього обладнання. На даний час вже проведені всі навчання, набраний персонал, підключено два міста – Чернігів і Прилуки та шість районів Чернігівської області. Кожного тижня буде приєднуватися ще один район і вже у вересні ми плануємо повністю завершити підключення всієї Чернігівської області, – наголосив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш. – Таким чином людина в будь-якій точці області, набираючи телефон «103», матиме змогу отримати необхідну медичну допомогу. Ця система в онлайн-режимі бачить, де знаходиться кожний автомобіль, який працює або чекає виклику. Всі машини оснащені трекерами для координації дій диспетчера та бригади. У пріоритеті буде саме екстрена медична допомога, тобто, стан, який загрожує життю людини».





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів